Naršymo kelias

ES ekologinės gamybos logotipas – pasitikėjimo ženklas - 04/07/2012

Ekologinės gamybos logotipas: 12 baltų žvaigždučių, išdėstytų lapo forma žaliame fone © ES

Pirkdami lapo logotipu pažymėtą maistą ir gėrimus, galite būti tikri, kad jie pagaminti ekologiškai.

Nuo liepos 1 d., pasibaigus dvejų metų pereinamajam laikotarpiui, visos ekologiško maisto ir gėrimų pakuotės turės būti žymimos specialiu logotipu (žr. paveikslėlį).

Juo bus užtikrinama, kad ekologiško maisto ir gėrimų gamintojai (taip pat ūkininkai, iš kurių gaunami produktai) laikosi griežtų ES taisyklių.

Šiomis taisyklėmis – ir logotipu – siekiama remti ekologine gamyba užsiimančius ES ūkininkus, skatinti tausoti žemę, saugoti biologinę įvairovę ir taikyti aukštus gyvūnų apsaugos standartus.

Ekologiškos produkcijos rinka pastaraisiais metais išaugo. Iš visų ES vartotojams siūlomų maisto produktų ekologiškų yra apie 2 %, ekologine gamyba užsiimančių ūkių ES – apie 200 000.

Kiti reikalavimai

Ant ES ekologinės gamybos logotipo gamintojai privalo nurodyti sertifikavimo institucijos numerį, taip pat gamintojo, perdirbėjo arba platintojo, kuris paskutinis rūpinosi produktu, pavadinimą. Kartu su ES logotipu gali būti naudojami nacionaliniai ekologinės gamybos ženklai.

Nepakuojamų ir į ES importuojamų produktų ES logotipu žymėti neprivaloma. Norint ekologiškus produktus importuoti iš kitų šalių, turi būti pripažinta, kad jų ekologinės gamybos taisyklės ir sertifikavimo institucijos atitinka ES standartus .

Tolesni veiksmai

Rugpjūčio 1 d. įsigalios naujos ekologiško vyno gaminimo taisyklės. Vasario mėnesį ES pasirašė su JAV susitarimą dėl abipusio ekologiškų produktų pripažinimo. Dėl jo sumažės biurokratinių kliūčių eksportuotojams.

Komisija toliau ieško būdų, kaip tobulinti ES ekologinės gamybos taisykles.

Svarbiausi ekologinio ūkininkavimo principai – aplinkos apsauga ir gyvūnų gerovė. Ūkininkai turi vengti sintetinių chemikalų (trąšų, pesticidų, priedų, vaistų) arba drastiškai mažinti jų naudojimą.

Maisto produktai gali būti vadinami ekologiškais tik tuo atveju, jei 95 % jų sudėtinių dalių yra ekologiškos. Naudoti genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) ir iš jų pagamintus produktus draudžiama.

Daugiau apie ekologišką ūkininkavimą ES

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos