Navigācijas ceļš

Dalieties idejās par ES lauksaimnieku produkcijas reklamēšanu! - 15/07/2011

Kviešu vārpas un debesis fonā © iStock/Dimitrije Tanaskovic

ES lauksaimnieki ražo visaugstākās kvalitātes produktus, bet labāka reklāma varētu palielināt atpazīstamību un pārdevumus pie mums un citviet pasaulē.

Pārtikas produkti, kurus piedāvā ES lauksaimnieki, ir vislabākie pasaulē. Šie produkti ir viņu zinātības, tradīciju, inovācijas un augstu ražošanas standartu rezultāts.

Tomēr patērētāji pašu mājās un aiz robežām ne vienmēr ir informēti par tām rūpēm, kas ir jāiegulda, lai iegūtu kvalitatīvus pārtikas produktus — graudus, dārzeņus, augļus, gaļu, piena produktus, eļļas un citus tradicionālus lauksaimniecības produktus.

Piemēram, ES saimniecības ievēro stingrākus pārtikas nekaitīguma, vides aizsardzības un dzīvnieku labturības standartus nekā to konkurenti. Šie ir daži no tirdzniecības aspektiem, pateicoties kuriem Eiropas lauksaimnieku produkcijai būtu jāizceļas vietējā tirgus stendos un lielveikalos.

Komisija ir droša, ka ES varētu uzlabot ES produkcijas reklāmu un līdz ar to pārliecināt vairāk cilvēku pirkt Eiropas produktus.

Vienkāršāki noteikumi un ES valstu sadarbība palīdzētu ikvienam šajā nozarē plašāk popularizēt lauksaimniecības produktus un iekarot jaunus tirgus.

Tas palīdzētu arī:

  • lauksaimniekiem gūt taisnīgus ienākumus, kas atbilst viņu produktu kvalitātei. Uzsverot standartus, pircējus varētu pamudināt maksāt augstāku cenu;
  • patērētājiem, iegādājoties pārtikas produktus, izdarīt pamatotu izvēli, piemēram, pateicoties tam, ka vairāk tiktu popularizēta ES kvalitātes marķēšanas sistēma DeutschEnglishfrançais , dzīvnieku labturība un vides standarti;
  • lauksaimniecības produktu pircējiem (tostarp lauksaimniecības pārtikas ražošanas nozarei un mazumtirgotājiem) vairāk uzzināt par visdažādākajiem produktiem, kuri viņiem ir pieejami.

Komisija vēlas uzklausīt lauksaimnieku, mazumtirgotāju, eksportētāju, patērētāju un citu ieinteresēto personu viedokli un pēc tam nākt klajā ar priekšlikumiem. Šos viedokļus ņems vērā, plānojot pašreizējo tirdzniecības noteikumu pārskatīšanu.

Apspriešanas dokumentā sniegta pamatinformācija un norādītas jomas, kur attiecīgi pasākumi varētu uzlabot tirdzniecību. Apspriešana DeutschEnglishfrançais ilgs līdz 2011. gada 30. septembrim.

Laikposmā no 2006. gada līdz 2010. gadam kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros (KLP) ES piešķīrusi apmēram 259 miljonus eiro, lai līdzfinansētu 190 reklāmas programmas.

Palīdziet izstrādāt ES politiku lauksaimniecības produktu popularizēšanai DeutschEnglishfrançais

Plašāk par programmām ES lauksaimniecības produktu popularizēšanai DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites