Naršymo kelias

ES žemės ūkio produktų reklama - kaip jūs ją įsivaizduojate? - 15/07/2011

Kviečių varpos dangaus fone © iStock/Dimitrije Tanaskovic

ES ūkininkai tiekia aukščiausios kokybės produktus, bet geresnė rinkodara galėtų padidinti jų prestižą - ir pardavimą - vidaus ir užsienio rinkose.

ES ūkininkai tiekia vienus iš geriausių maisto produktų pasaulyje - jie turi reikalingą patirtį, tradicijas, diegia naujoves ir užtikrina aukštus produkcijos standartus.

Vis dėlto vietos ir užsienio vartotojai ne visada žino, kiek rūpesčių kainuoja pagaminti kokybiškus maisto produktus - užauginti grūdų derlių, daržoves, vaisius, užtikrinti mėsos, pieno produktų, aliejų ir kitų tradicinių žemės ūkio produktų kokybę.

Pavyzdžiui, ES ūkininkai laikosi griežtesnių maisto saugos, aplinkos apsaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimų negu jų konkurentai. Tai tik keli prekybiniai pranašumai, kuriais ES žemės ūkio produktai turėtų išsiskirti turgaviečių prekystaliuose ir prekybos centrų lentynose.

Europos Komisija įsitikinusi, kad ES galėtų paremti ES produktų reklamą ir taip paskatinti daugiau žmonių pirkti europietišką produkciją.

Paprastesnės taisyklės ir didesnis ES šalių tarpusavio bendradarbiavimas padėtų šios ūkio šakos atstovams plačiau reklamuoti savo produktus ir rasti kelių į kitas rinkas.

Tai būtų naudinga ir:

  • ūkininkams - jie gautų pelnytą uždarbį, atspindintį produkcijos kokybę; pirkėjai sutiktų mokėti brangiau už tikrai kokybišką prekę;
  • vartotojams - apie perkamus maisto produktus jie turėtų daugiau informacijos, kurią sužinotų, pavyzdžiui, dėl geresnės ES kokybės ženklinimo sistemos DeutschEnglishfrançais , rūpinimosi gyvūnais ir aplinkos standartų laikymosi reklamos;
  • žemės ūkio produkcijos pirkėjams (įskaitant žemės ūkio produktų pramonę ir mažmenininkus) - jie geriau išmanytų esamą platų produktų pasirinkimą.

Prieš teikdama pasiūlymus Europos Komisija nori išgirsti ūkininkų, mažmenininkų, eksportuotojų, vartotojų ir kitų suinteresuotų šalių nuomonę. Į ją bus atsižvelgta rengiant dabartinių rinkodaros taisyklių reformos planus.

Diskusijų dokumente pateikiama pagrindinė informacija ir nurodoma, kuriose srityse rinkodarą galima patobulinti. Konsultacijos DeutschEnglishfrançais vyks iki 2011 m. rugsėjo 30 d.

2006-2010 m. pagal bendrąją žemės ūkio politiką ES skyrė apie 259 mln. eurų, kuriais iš dalies finansuota 190 skatinimo programų.

Padėkite rengti ES žemės ūkio produktų reklamos politiką DeutschEnglishfrançais

Daugiau apie ES ūkininkų produkcijos reklamavimo programas DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos