Navigācijas ceļš

Žāvēta gaļa, maizītes un tomāts © ES

Eiropas Savienības kvalitātes sistēma aizsargā 1000 tradicionālo lauksaimniecības un pārtikas produktu nosaukumus.

Nosaukums "Piacentinu Ennese", kas apzīmē aitas piena sieru ar safrānu garšu no Itālijas, 2011. gada 15. februārī kļuva par tūkstošo ES kvalitātes sistēmā reģistrēto nosaukumu.

Šī sistēma palīdz aizsargāt un popularizēt Eiropas tradicionālo lauksaimniecības un pārtikas produktu tirdzniecības nosaukumus. Tā aizsargā darbu, ko veic tūkstošiem lauksaimnieku un tradicionālo pārtikas produktu ražotāju, saglabājot un bagātinot lauku mantojumu Eiropas Savienībā. Patērētājiem šis marķējums nozīmē kvalitātes zīmolu.

Kad tradicionāla lauksaimniecības vai pārtikas produkta nosaukums reģistrēts ar vienu no kvalitātes apzīmējumiem, ES gādā, lai to nevarētu ļaunprātīgi izmantot citi.

Piemēram, tikai tādu sieru, kas īpaši pagatavots no īpašas sugas aitas piena Ennas provincē Sicīlijā, tagad var saukt par “Piacentinu Ennese”. Šī siera ražotāji tagad var sieru marķēt ar aizsargātu cilmes vietas nosaukumu ES logotipu.

Kopš sistēmas izveides 1992. gadā sistēma ļāvusi reģistrēt tādus produktus kā Parmas šķiņķis, rokfors un cūkgaļas pīrāgi "Melton Mowbray" ar vienu no trijiem apzīmējumiem:

aizsargāti cilmes vietas nosaukumi: tie attiecas uz lauksaimniecības un pārtikas produktiem, kas pārstrādāti un pagatavoti kādā konkrētā ģeogrāfiskajā apgabalā un pēc vispāratzītas metodes;

aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes: tās attiecas uz lauksaimniecības un pārtikas produktiem, kuri ir cieši saistīti ar kādu ģeogrāfisko apgabalu. Vismaz vienam no ražošanas posmiem, pārstrādei vai pagatavošanai, jānorisinās konkrētajā vietā;

garantētas tradicionālās īpatnības: tās garantē kāda ražojuma tradicionālās īpatnības šajā ražojumā ietilpstošo sastāvdaļu vai pagatavošanas metodes ziņā.

Šodien 505 produkti ir reģistrēti ar aizsargātu cilmes vietas nosaukumu, 465 produkti — ar aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādi un 30 produkti — ar garantētu tradicionālo īpatnību norādi. Reģistrācija nav automātiska. ES ir jāveic stingra pieteikuma pārbaude, kuras rezultātus ražotāji var apstrīdēt.

Vīnus un stipros alkoholiskos dzērienus aizsargā citas kvalitātes sistēmas.

Kvalitātes sistēmu uzlabošana

ES tagad vēlas uzlabot kvalitātes sistēmu. Komisija nāca klajā ar likumdošanas priekšlikumiem DeutschEnglishfrançais 2010. gada decembrī, lai racionalizētu sistēmu un atvieglinātu marķējumu izmantojumu un atpazīšanu.

Kādā pētījumā novērtēts, ka ar cilmes vietas nosaukumu un ģeogrāfiskās izcelsmes norādi aizsargāto pārtikas produktu radītais kopējais apgrozījums 2007. gadā bija 14 miljardi eiro.

Vairāk par ES kvalitātes sistēmu DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites