Cesta

Co Evropě prochází žaludkem - 15/02/2011

Obrázek masných výrobků s pečivem a oblohou © EU

Evropský systém kvality chrání již 1000 názvů používaných k označování tradičních pochoutek.

Dne 15. února 2011 se stal sicilský ovčí sýr "Piacentinu Ennese" 1000. položkou v rejstříku, kam se zapisují kvalitní zemědělské produkty a potraviny z celé Evropské unie i mimo ni.

Tento systém udělování značky kvality pomáhá chránit a propagovat tradiční evropské zemědělské produkty a potraviny. Chrání tak výsledky práce tisíců zemědělců a tradičních výrobců a pomáhá vytvářet a zachovávat dědictví evropského venkova. Označení také posiluje důvěru spotřebitelů, kteří si výrobky chtějí koupit.

Poté, co jsou tradiční výrobky nebo potraviny zapsány pod jednou ze tří existujících značek kvality, EU dbá na to, aby jejich obchodní značku ostatní výrobci nepoužívali k označení jiných produktů.

V případě sýra Piacentinu Ennese tak smí být označován pouze sýr vyrobený jasně daným způsobem z mléka ovcí daného plemene a pocházející z provincie Enna na Sicílii. Jeho výrobci smí na produktu uvádět logo EU "chráněné označení původu".

Od roku 1992, kdy byl systém zaveden, již byl například zaregistrován sýr Roquefort, ale i České pivo a Mariánskolázeňské oplatky.

Chráněné označení původu: označuje zemědělské produkty a potraviny, jež mají v dané zeměpisné oblasti původ a byly tam také zpracovány a upraveny do konečné podoby za použití tradičního postupu.

Chráněné zeměpisné označení: označuje zemědělské produkty a potraviny, jež se k dané zeměpisné oblasti úzce vážou. To znamená, že alespoň jedna fáze vzniku, zpracování nebo výroby probíhá v dané oblasti.

Zaručená tradiční specialita: zdůrazňuje tradiční složení produktu nebo jeho tradiční způsob výroby.

505 potravin doposud dostalo chráněné označení původu, 465 chráněné zeměpisné označení a 30 označení zaručená tradiční specialita. Registrace neprobíhá automaticky. EU musí nejdříve žádost výrobce prověřit a umožnit ostatním výrobcům, aby se k ní vyjádřili.

Pro víno a lihoviny má EU samostatný systém označování.

Zdokonalování systému označení

Evropská unie nyní pracuje na zdokonalení systému. Komise v prosinci 2010 předložila legislativní návrhy DeutschEnglishfrançais , kterými by se měl systém i používání označení zjednodušit.

Podle studie činil obrat z velkoobchodního prodeje potravin se značkou CHOP a CHZO v roce 2007 okolo 14 miliard eur.

Více informací o evropském systému označení kvality zemědělských produktů a výrobků DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy