Navigačný riadok

Ovocím a zeleninou proti tukom - 08/12/2009

Logo kampane s kreslenými postavičkami mlieka, paradajky a jablka ©EC

Kampaň EÚ o zdravom stravovaní sa zameriava najmä na deti.

Na jeseň tohto roku sa v siedmich krajinách Únie konali putovné prezentácie, ktorých cieľom bolo vyzdvihnúť prínosy konzumácie ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov. Celkovo sa na nich zúčastnilo 17 000 detí, pričom priemerný vek väčšiny bol 8 až 12 rokov.

V Európe je čoraz viac detí s nadváhou. Podľa odhadov EÚ ich počet predstavuje až 22 miliónov z toho až 5 miliónov detí bojuje s obezitou. Toto číslo každý rok narastá o 400 tisíc.

„Keď sa pozrieme okolo seba a vidíme túto alarmujúcu situáciu, je jasné, že musíme konať teraz,“ vyjadrila sa komisárka pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Mariann Fischerová Boelová, z ktorej iniciatívy sa putovné prezentácie začali.

Tzv. chutní parťáci navštívili počas ôsmich týždňov celkovo 173 škôl v Belgicku, Francúzsku, Spojenom kráľovstve, Írsku, Estónsku, Litve a Poľsku.

Prezentácie boli súčasťou kampane EÚ na podporu zdravého stravovania medzi mladými a deti sa v rámci nich mohli zabaviť hrami a kvízmi.

Kampaň dopĺňa školské programy EÚ na podporu konzumácie ovocia a mlieka , ktoré sa takisto zameriavajú na detských konzumentov. K dispozícii sú aj webové stránky o zdravej výžive, kde mohli deti napríklad súťažiť v hľadaní pokladu a vyhrať zaujímavé ceny.

Stránky sú rovnako určené učiteľom a rodičom, ktorí tu nájdu učebné materiály a rady o tom, ako napr. zabrániť, aby deti jedli stále to isté. Dobrá rada: skúste ich zapojiť do výberu receptu a samotnej prípravy jedla.

 

Prečítajte si o kampani Chutní parťáci

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy