Navigācijas ceļš

Kampaņas logo, ko veido zīmētas piena, tomāta un ābola figūriņas ©EC

ES veselīga uztura kampaņā uzrunā bērnus.

Īstenojot trīs turnejas, kuru mērķis bija popularizēt veselīgas diētas priekšrocības, šoruden tika apmeklētas septiņas ES valstis. Tika rīkoti pasākumi, kuros uzsvēra augļu, dārzeņu un piena produktu nozīmīgumu mūsu uzturā. Kopumā šajos pasākumos piedalījās 17 000 cilvēku. Būtiski piebilst, ka auditorijas vidējais vecums bija 9-12 gadi.

Bērnu liekais svars ir problēma, kas Eiropā kļūst arvien aktuālāka. Pēc ES aplēsēm 22 miljoniem bērnu ir liekais svars. No tiem 5 miljoni cieš no aptaukošanās, un šis skaitlis ikgadus palielinās par 400 000.

“Kad visapkārt redzam bērnus, kuriem ir liekais svars, ir skaidrs, ka mums ir jārīkojas tagad,” paziņoja lauksaimniecības komisāre Marianna Fišere Bēla, turnejas dalībniekiem septembrī dodoties ceļā.

Astoņu nedēļu laikā “Gardais bariņš” pabija Beļģijā, Francijā, Lielbritānijā, Īrijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā, apmeklējot 173 skolas.

Bērni varēja piedalīties tematiskās spēlēs un viktorīnās. Šīs turnejas īstenoja ES kampaņas ietvaros, kuras mērķis ir veicināt veselīgas ēšanas paradumus jaunu cilvēku vidū.

Kampaņu papildina ES programmas skolu apgādei ar augļiem un piena produktiem , kuras arī izstrādātas, domājot par bērniem. Šajā sakarībā ir izveidota veselīgas pārtikas vietne, kur bērniem bija iespēja piedalīties dārgumu meklēšanas konkursā un tikt pie balvām.

Vietnē piedāvāti arī mācību materiāli un padomi vecākiem, piemēram, ko darīt ar bērnu, kurš nevēlas nogaršot jaunu ēdienu. Padoms ir šāds: mēģiniet iesaistīt bērnus ēdienreižu plānošanā un ēdienu pagatavošanā.

 

Iepazīsties ar Gardā bariņa kampaņu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites