Naršymo kelias

Vaisiams – taip, riebalams – ne - 08/12/2009

Kampanijos logotipas su personažais: pieno stikline, pomidoru ir obuoliu © EB

ES surengė kampaniją, kuria vaikai skatinami sveikai maitintis.

Šį rudenį septyniose ES šalyse surengtuose reklaminiuose renginiuose septyniolikai tūkstančių žmonių kalbėta apie sveikos mitybos privalumus ir negailėta pagyrų vaisiams, daržovėms bei pieno produktams. Daugumos klausytojų amžius 8–12 metų.

Europoje vis daugiau vaikų turi antsvorį. Turimais duomenimis, ES yra 22 milijonai storų vaikų. Iš jų 5 mln. – nutukę. Kasmet nutukusių vaikų padaugėja 400 000.

„Apsidairius aplinkui ir pamačius, kiek yra antsvorio turinčių vaikų, tampa akivaizdu, kad veiksmų turime imtis jau dabar“, – rugsėjį prasidėjus renginiams sakė už žemės ūkį atsakinga Komisijos narė Mariann Fischer Boel.

Aštuonias savaites „Skanioji kompanija“ keliavo po Belgiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę, Airiją, Estiją, Lietuvą ir Lenkiją. Iš viso apsilankyta 173 mokyklose.

Šie renginiai – žaidimai ir viktorinos – ES kampanijos, kuria siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo sveikos mitybos įpročius, dalis.

Kampanija papildomos ES mokyklų programos, kuriomis siekiama skatinti vaikus valgyti vaisius ir gerti pieną . Parengta sveikos mitybos interneto svetainė, kurioje vaikai galėjo rungtyniauti ieškodami lobio ir laimėti prizą.

Be to, svetainėje pateikiama mokymo medžiagos ir patarimų tėvams. Pavyzdžiui, kaip elgti su vaiku, kuris nenori net paragauti naujo patiekalo? Patarimas. Paskatinkite vaikus drauge su jumis nuspręsti, ką virti valgyti, ir padėti jums gaminti maistą.

 

Sužinokite daugiau apie „Skaniąją kompaniją“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos