Navigatsioonitee

Eelista puuvilju rasvasele toidule - 08/12/2009

Kampaania logo ©EC

Tervisliku toitumise alane ELi kampaania on suunatud lastele.

Sel sügisel toimusid seitsmes ELi liikmesriigis tervisliku toitumise eeliseid esitlevad üritused, kus tutvustati puu- ja köögiviljade ning piimatoodete kasulikkust kokku 17 000 inimesele. Oluline on see, et enamus kuulajaskonnast oli 8–12 aastat vana.

Ülekaalulised lapsed on Euroopas järjest suurenev probleem. ELi hinnangu kohaselt on ülekaalulisi lapsi 22 miljonit. 5 miljonit last on rasvunud ning nende osakaal kasvab igal aastal 400 000 võrra.

Põllumajandusvolinik Mariann Fischer Boel ütles septembris käivitunud kampaania alguses, et me näeme enda ümber palju ülekaalulisi lapsi, mistõttu on selge, et tuleb koheselt tegutseda.

„Maitsva pundi” kampaania läbis kaheksa nädala jooksul Belgia, Prantsusmaa, Ühendkuningriigi, Iirimaa, Eesti, Leedu ja Poola, peatudes oma teekonnal kokku 173 koolis.

Üritused hõlmasid mänge ja viktoriine, mis kõik kuulusid noorte hulgas tervislikke toitumisharjumusi edendava ELi kampaania raamesse.

Kampaaniaga täiendatakse koolides rakendatavaid ELi meetmeid, mille alusel antakse lastele puuvilju ja piima . Kampaanial on ka tervislikule toitumisele pühendatud veebisait, kus lapsed said osaleda aardejahis ning võita auhindu.

Saidil on ka õppematerjale ning soovitusi lapsevanematele – näiteks mida teha juhul, kui laps ei taha proovida uusi toite. Nõuanne: proovige kaasata lapsi menüü koostamisse ja toidu valmistamisesse.

 

Tutvuge „Maitsva pundi” kampaaniaga

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad