Cesta

Nenechte děti tloustnout, dávejte jim ovoce - 08/12/2009

Logo kampaně s malovanými postavičkami sklenice mléka, rajčete a jablka © ES

Kampaň EU na podporu zdravé výživy se zaměřuje na děti.

Letos na podzim se v sedmi zemích EU uskutečnily tři putovní prezentace o výhodách zdravé výživy. Prezentaci o kladných účincích konzumace ovoce, zeleniny a mléčných výrobků shlédlo okolo 17 000 osob, jejichž průměrný věk se pohyboval mezi 8 a 12 lety.

Nadváha u dětí představuje v Evropě rostoucí problém. Podle odhadů EU je 22 milionů dětí otylých, z čehož 5 milionů lze zařadit do kategorie obézních. Toto číslo každý rok roste o 400 000.

„Když se podíváme kolem sebe a vidíme tolik dětí s nadváhou, je jasné, že je potřeba s tím něco okamžitě dělat,“ uvedla komisařka pro zemědělství Mariann Fischer Boelová v září, kdy se putovní prezentace s názvem „Parta k nakousnutí“ vydala na cestu.

Během osmi týdnů navštívila „Parta k nakousnutí“ celkem 173 škol v Belgii, Francii, Spojeném království, Irsku, Estonsku, Litvě a Polsku.

Prezentace byly součástí kampaně EU na podporu správných stravovacích návyků u mladých lidí. Školáci mohli během nich hrát různé hry a řešit kvízy.

Kampaň doplňuje další iniciativy EU, jako jsou akce „Ovoce do škol“ a „Mléko do škol“ , které jsou rovněž zaměřené na děti. Součástí kampaně jsou také internetové stránky o zdravé výživě, kde například mohly děti soutěžit v hledání pokladu a vyhrát zajímavé ceny.

Stránky také nabízejí učební materiály a rady rodičům, jako třeba co dělat, aby děti měly rozmanitou stravu a nechtěly jíst stále totéž (tip: pokuste se je zapojit do přípravy jídla).

 

Kampaň „Parta k nakousnutí“

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy