Naršymo kelias

Parduodami pomidorai ir cukinijos © EB

Dėl ES įspėjimo apie pavojų maisto saugai sistemos pavojingi maisto produktai aptinkami nespėjus jiems patekti ant jūsų stalo.

Sakoma, kad blogiau nei obuolyje rasti kirminą tegali būti jame rasti pusę kirmino. Tačiau nors vaisių graužiantis kirminas yra natūralus dalykas ir net gali būti įrodymu, kad obuolys išaugintas ekologiškai, kitų rūšių maisto tarša gali būti pavojinga. Pagalvokite apie dioksinus arba melaminą, aptiktą Kinijoje pagamintame maiste kūdikiams.

Kad pavojingi maisto produktai ir pašarai nepasiektų lentynų, prieš 30 metų ES įdiegė Skubaus įspėjimo apie maisto produktų ir pašarų keliamą pavojų sistemą (RASFF) English. Ja naudodamosi ES šalys gali sparčiai keistis informacija apie potencialiai pavojingus produktus ir reaguoti nedelsdamos.

Jei problemos nustatomos anksti ir informacija perduodama toliau, produktus galima greitai pašalinti iš visos ES rinkos arba – ir tai net geriau – neleisti jų teikti rinkai. Be to, nacionalinėms valdžios institucijoms pranešama apie visus importuojamus produktus, kuriuos saugos sumetimais uždrausta įvežti į ES.

Nors 2008 m. apie pavojų įspėta buvo maždaug tiek pat kartų (7 000), kiek ir 2007 m., produktus pašalinti paraginta tik 528 kartus – dukart mažiau nei 2007 m. Galima daryti prielaidą, kad pavojingi produktai pastebimi anksčiau – dar prieš juos teikiant parduoti. Apie 62 % įspėjimų buvo duoti dėl ES kilmės produktų. Dažniausiai nerimą kėlė patogeniniai mikroorganizmai ir mikotoksinai.

30-oji įspėjimo sistemos sukaktis pažymėta liepos 16 d. Briuselyje surengta konferencija English. Dalyviai diskutavo apie sistemos tobulinimo galimybes ir nagrinėjo jos plėtros įtraukiant kitas šalis būdus. ES jau skyrė lėšų įspėjimo sistemai Pietryčių Azijoje sukurti ir surengė mokymo seminarus kitose šalyse, kad padėtų joms įdiegti nacionalines įspėjimo sistemas. Galutinis tikslas – sujungti visas nacionalines ir regionines įspėjimo sistemas į pasaulinį tinklą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos