Navigačný riadok

Revízia označovania potravín - 29/05/2009

Šunka, saláma a klobásy s označením © EC

V blízkej budúcnosti si Európania možno budú môcť pri kúpe chleba prečítať informácie o tom, odkiaľ pochádza múka, z ktorej bol vyrobený.

EÚ zvažuje rozšíriť používanie potravinových označení English, vďaka ktorým by sa spotrebiteľ dozvedel, odkiaľ produkt pochádza. Tento krok prichádza po celoeurópskej konzultácii o kvalite potravín, v ktorej poľnohospodári, výrobcovia a spotrebitelia vyjadrili jasnú podporu širšiemu využitiu označení s miestom poľnohospodárskej výroby.

Takéto označenia informujú o krajine pôvodu výrobku a nie o krajine spracovania. Označenia o mieste poľnohospodárskej výroby sú už teraz povinné pre niektoré potraviny predávané v EÚ, ako je napr. nespracované hovädzie a kuracie mäso, ovocie, zelenina, vajcia, med, víno a olivový olej.

Komisia vo svojom oznámení DeutschEnglishfrançais uvádza, že zohľadní záujmy výrobcov a predajcov potravín, ktorí sa obávajú problémov s vysledovaním pôvodu zložiek v spracovaných potravinách.

V EÚ sa uplatňujú niektoré z najprísnejších poľnohospodárskych požiadaviek na svete. Mnoho spotrebiteľov však spochybňuje kvalitu výrobkov pochádzajúcich z krajín mimo EÚ. V posledných rokoch tieto obavy zhoršilo niekoľko prípadov dovozu potravín, ktoré sa ukázali ako nebezpečné pre zdravie.

Európski poľnohospodári podporujú označovanie, pretože ich výrobkom dodáva pridanú hodnotu na európskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí z nich by privítali, keby bolo označenie ešte presnejšie a uvádzalo aj región, z ktorého výrobok pochádza.

V oznámení sa hovorí aj o potrebe zmien, ktoré sa týkajú množstva rôznych typov označení spôsobujúcich chaos na európskom trhu. Mnohé krajiny, výrobcovia a predajcovia prijali systémy označovania, ktoré sa líšia od systémov používaných v EÚ.

Komisia chce zrušiť označenie EÚ na identifikáciu a ochranu názvov tradičných špecialít. Od vzniku systému v roku 1992 sa do dnešného dňa zaznamenalo len 20 registrácií výrobkov, medzi inými tradičné fínske pečivo, syr mozzarella vyrábaný podľa talianskej receptúry a niektoré z belgických pív.

V pláne je aj revízia označenia EÚ o zemepisnom pôvode výrobku. Medzi takto označené potraviny patrí napr. syr Camembert z francúzskej Normandie, šunka prosciutto z talianskej Parmy, olivový olej Kalamata z Grécka, škótske hovädzie zo Spojeného kráľovstva a norimberský bratwurst z Nemecka.

V súčasnosti sa pracuje na vytvorení loga EÚ pre organické potraviny, ktoré bude od roku 2010 povinné pre všetky organické výrobky predávané v EÚ.

Pomôžte EÚ vytvoriť logo pre organické potraviny

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy