Navigācijas ceļš

Ierosināts pārskatīt pārtikas marķēšanas kārtību - 29/05/2009

Šķiņķis, salami un desiņas ar marķējumu © EK

Ne visai tālā nākotnē eiropiešiem varbūt būs iespēja zināt, no kādas izcelsmes miltiem cepta viņu pirktā maize.

ES apsver, vai paplašināt pārtikas marķējumu English, ieviešot arī audzēšanas vietu apliecinošas norādes. Šī ideja radās visas ES mēroga konsultācijās par pārtikas kvalitātes jautājumiem. Tajā lauksaimnieki, pārstrādātāji un patērētāji pauda pārliecinošu atbalstu ierosinājumam plašāk izmantot audzēšanas vietu apliecinošu marķējumu.

Šādā marķējumā norādītu nevis valsti, kurā prece pārstrādāta, bet gan audzēšanas vietu. Dažām Eiropas Savienībā pārdotajām precēm šāds marķējums jau tagad ir obligāts, tostarp neapstrādātai liellopu gaļai, putnu gaļai, augļiem, dārzeņiem, olām, medum, vīnam un olīveļļai.

Dokumentā, kurā izklāstīta Komisijas nostāja DeutschEnglishfrançais , norādīts, ka Komisija ņems vērā pārtikas pārstrādes uzņēmumu un mazumtirgotāju bažas par to, ka tiem varētu rasties lielas grūtības noskaidrot apstrādātas pārtikas sastāvdaļu izcelsmi.

Dažas no ES spēkā esošajām prasībām attiecībā uz lauksaimniecību ir stingrākās visā pasaulē. Daudzi patērētāji tomēr apšauba to pārtikas preču kvalitāti, kuras ES ievestas no citurienes. Jo īpaši tāpēc, ka pēdējos gados vairākkārt tika sacelta trauksme, kas bija saistīta ar importētu pārtiku.

Eiropas lauksaimniekiem izcelsmi apliecinošs marķējums patīk, jo tas vairo viņu ražoto preču pievilcību patērētāju acīs gan ES, gan citur pasaulē. Daudzi vēlas, lai norādes būtu vēl precīzākas, proti, lai no tām varētu uzzināt, kurā reģionā pārtika audzēta.

Komisijas dokumentā arī aicināts veikt izmaiņas, lai mazinātu neskaidrību, ko rada citu Eiropas Savienībā izmantotu pārtikas marķējuma sistēmu skaita straujais pieaugums. Daudzas valstis, ražotāji un mazumtirgotāji ir ieviesuši sistēmas, kas nesakrīt ar ES lietoto marķējuma sistēmu.

Komisija vēlas atcelt ES marķējumu, kas aizsargā tradicionālu pārtikas preču nosaukumus. Kopš šāda marķējuma ieviešanas 1992. gadā reģistrētas tikai 20 pārtikas preces. Piemēram, tradicionāls somu pīrāgs, pēc itāļu tradicionālās receptes gatavots “mozzarella” siers un dažas beļģu alus šķirnes.

Ierosināts pārskatīt arī Eiropas Savienības ieviesto pārtikas ģeogrāfiskās izcelsmes marķējumu. Daži ar šo marķējumu aizsargātu pārtikas produktu piemēri: “Camembert” siers no Normandijas reģiona Francijā, “prosciutto” šķiņķis no Parmas Itālijā, Kalamatas olīveļļa no Grieķijas, Skotijas liellopu gaļa no Lielbritānijas un “bratwurst” desiņas no Nurembergas Vācijā.

Pašlaik izstrādā jaunu ES marķējumu ekoloģiski tīrai pārtikai. No 2010. gada tas būs obligāts visām precēm, kuras Eiropas Savienībā pārdod kā ekoloģiski tīras.

Palīdziet ES izveidot ekoloģiski tīras pārtikas marķējumu!

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites