Naršymo kelias

Peržiūrimos maisto produktų etiketės - 29/05/2009

Etiketėmis paženklintas kumpis ir dešra © EB

Netolimoje ateityje europiečiai galbūt galės nusipirkti duonos kepalą žinodami, iš kur gauti miltai, iš kurių jis iškeptas.

ES svarsto galimybę maisto produktų etiketėse English dažniau nurodyti, iš kur gauta produktui pagaminti reikalinga žaliava. Tokių veiksmų nuspręsta imtis po Europos masto konsultacijų dėl maisto kokybės. Ūkininkai, gamintojai ir vartotojai pareiškė tvirtai remią tai, kad etiketėse būtų dažniau nurodoma ūkininkavimo vieta.

Tokiose etiketėse nurodoma, pavyzdžiui, javų ar gyvūnų auginimo, o ne produkto perdirbimo šalis. Jos jau privalomos kai kuriems ES parduodamiems maisto produktams, įskaitant neperdirbtą jautieną, paukštieną, vaisius, daržoves, kiaušinius, medų, vyną ir alyvuogių aliejų.

Komunikate, kuriame išdėstoma Komisijos pozicija, DeutschEnglishfrançais teigiama, kad ji atsižvelgs į gamintojų ir mažmenininkų nuogąstavimus, kad jiems bus sunku atsekti perdirbtų maisto produktų sudėtinių dalių kilmę.

ES ūkininkavimo reikalavimai – vieni griežčiausių pasaulyje. Tačiau daugeliui vartotojų abejonių kelia iš ES nepriklausančių šalių gaunamų produktų kokybė. Nerimą ypač sustiprino dėl importuotų maisto produktų baimę pasėję keli pastarųjų metų atvejai.

Europos ūkininkams etikečių idėja priimtina, nes dėl etikečių jų produktai tampa patrauklesni ir ES, ir pasaulio rinkose. Daugelis pageidauja, kad etiketėse pateikta informacija būtų dar tikslesnė, t. y. kad būtų nurodytas regionas, kuriame produktas buvo užaugintas.

Dokumente taip pat raginama imtis veiksmų, kad būtų išsklaidyta painiava, kurią kelia tai, kad ES paplitusios ir kitų rūšių maisto produktų etiketės. Daugelis šalių, gamintojų ir mažmenininkų naudojasi sistemomis, kurios skiriasi nuo ES sistemų.

Komisija nori panaikinti ES naudojamą garantuoto tradicinio gaminio etiketę. Nuo 1992 m., kai buvo sukurta ši sistema, įregistruota vos 20 produktų. Tarp jų – tradicinis suomiškas pyragas, laikantis itališkos tradicijos gaminamas mocarelos sūris ir kai kurios belgiško alaus rūšys.

Norima peržiūrėti ir ES etiketes, kuriose nurodoma produkto geografinė kilmė. Šis logotipas klijuojamas ant tokių produktų kaip, pavyzdžiui, Prancūzijos Normandijos regione gaminamo kamambero sūrio, itališko Parmos kumpio, graikiško Kalamatos alyvuogių aliejaus, Jungtinėje Karalystėje gaminamos škotiškos jautienos ir vokiškų Niurnbergo dešrelių.

Tuo pat metu kuriamas ES ekologiškų produktų logotipas. Nuo 2010 m. juo bus privaloma ženklinti visus Europos Sąjungoje kaip ekologiškus parduodamus produktus.

Sukurkite ES ekologiško maisto produkto logotipą!

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos