Naršymo kelias

ES pareigūnai lankysis ūkiuose - 18/03/2009

Karves šeriantis ūkininkas © EB

ES praneša apie pažangą, padarytą siekiant supaprastinti žemės ūkio taisykles.

ES žemės ūkio srities pareigūnų laukia pažintis su tikrove. Nuo kitų metų mokymo darbo vietoje programą sudarys ir užduotys tikrame ūkyje.

Kartais reguliavimo institucijų tarnautojai laikomi atitrūkusiais nuo tų, kuriems jie tarnauja. Šia „talkos“ programa siekiama institucijų tarnautojus geriau supažindinti su ūkių kasdienybe ir taip padėti gerinti politiką. Komisija taip pat svarsto galimybę pareigūnus mokyti rašyti teisės aktų tekstus nevartojant žargono.

Komisijos ataskaitoje išskiriamos priemonės skaidresnėms, suprantamesnėms, mažiau nepatogumų ūkininkams sudarančioms ES žemės ūkio taisyklėms užtikrinti.

Niekas neneigia, kad ES žemės ūkio politika sudėtinga. Už žemės ūkį atsakinga Komisijos narė Mariann Fischer Boel kažkada ją pavadino didžiuliu tankiu mišku, kurio tikslaus žemėlapio nėra. Taip buvo 2006 m. spalį Komisijai ėmus vykdyti ūkininkams skirtą biurokratizmo mažinimo veiksmų planą DeutschEnglishfrançais.

Dabar, po daugiau kaip dvejų metų, padaryta didelė pažanga ir įdiegta pakeitimų, dėl kurių ūkininkai turėtų sutaupyti šimtus milijonų eurų administracinių išlaidų. Ataskaitoje teigiama, kad iki 2012 m. ES pasieks užsibrėžtą tikslą sumažinti administracinę naštą bent 25 %.

Ataskaitoje apžvelgiama, ko pasiekta iki šiol. Šimtai atgyvenusių teisės aktų panaikinti, o pagal kitus parengti suvestiniai dokumentai. Administracinės procedūros supaprastintos, o kai kurių visai atsisakyta. Puikus pavyzdys yra galimybė šiuo metu be licencijų importuoti ir eksportuoti daug daugiau produktų, daugiausia grūdų.

Pastaraisiais pora dešimtmečių buvo įvykdyta plataus masto bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) English reformų. Viena iš naujausiųjų – 2003 m., kai ES panaikino produkcija grindžiamą pagalbą ūkiams.

Praėjusį rudenį ES vadovai susitarė dėl Komisijos pasiūlymo plėsti reformą DeutschEnglishfrançais. Pagal programą ūkininkams suteikiant daugiau laisvės auginti tai, ko reikia rinkai, šiame sektoriuje tikimasi sutaupyti 281 mln. eurų administracinių išlaidų.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad veiksmingiau išnaudojant informacines technologijas būtų sutaupyta dar 400 mln. eurų.

Visa tai padėtų sutaupyti ir ES, kuri kasmet išleidžia apie 55 mlrd. eurų (apytikriai 40 % ES biudžeto) žemės ūkio politikai. Dabartinis žemės ūkio biudžetas sudarytas 2007–2012 m. Šiemet pradedama svarstyti kitą finansavimo laikotarpį.

BŽŪP būklės patikrinimas DeutschEnglishfrançais.

 

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos