Naršymo kelias

Persvarstoma žemės ūkio politika - 19/11/2008

Dėl naujų ES taisyklių ūkininkai galės laisviau tenkinti paklausą.

Šią savaitę susitikę persvarstyti žemės ūkio politiką ES žemės ūkio ministrai sieks ne mažinti maisto produktų gamybą, o po ilgo laiko vėl nagrinės, kaip ją didinti.

Tai didžiulis pokytis nuo tų laikų, kai upėmis liejosi vynas ir stūksojo sviesto kalnai, t. y., kai dėl nuolatinio produkcijos perviršio mažėjo kainos, o daugelis ūkininkų buvo priversti priklausyti nuo ES paramos.

Šiandien maisto kainos didėja, o ūkininkai visame pasaulyje vos pajėgia patenkinti didėjančią pasaulinę paklausą. Todėl ES taisyklės turėtų padėti Europos ūkininkams daugiau eksportuoti.

Ministrai svarstys įvairius siūlomus pakeitimus DeutschEnglishfrançais : mažinti paramą ūkiams, atsisakyti reikalavimo atidėti žemę pūdymuoti, laipsniškai panaikinti pieno kvotas ir kt. Kaip ir ankstesnėmis reformomis, taip ir šiomis priemonėmis siekiama ūkininkams padėti laisviau tenkinti didėjančią paklausą ir susidoroti su naujais išbandymais, tokiais kaip klimato kaita, vandentvarka, biologinė įvairovė ir biokuro bumas.

Per pastaruosius dvidešimt metų buvo įgyvendinta plataus masto ES bendrosios žemės ūkio politikos DeutschEnglishfrançais (BŽŪP) reformų. Paskutinis pertvarkymas atliktas 2003 m., kai ES panaikino su gamyba susijusią pagalbą, dėl kurios ūkininkai buvo motyvuoti gaminti daugiau negu galėjo parduoti. Pagal naują sistemą tebebūtų remiamos ūkininkų pajamos, bet jiems būtų suteikiama daugiau laisvės auginti tai, ko reikia rinkai. Savo ruožtu ūkininkai privalėtų laikytis aplinkos, gyvūnų gerovės ir maisto kokybės standartų.

Sutaupytas lėšas Komisija nuo šiol nori skirti kaimo plėtrai. Toks sprendimas būtų ypač palankus 12 vėliausiai į ES įstojusių šalių. Tapusios ES valstybėmis narėmis jos turėjo labai sparčiai modernizuoti žemės ūkio sektorius.

BŽŪP buvo įvesta siekiant ūkininkams užtikrinti priimtiną pragyvenimo lygį, pasirūpinti, kad būtų pakankamai maisto už tinkamą kainą, ir išsaugoti Europos kaimo paveldą. Žemės ūkiui skiriama apie 55 mlrd. eurų per metus, t. y. 40 % biudžeto lėšų. ES žemės ūkio sektoriuje dirba 5 % darbingų gyventojų.

Šiemet pasaulyje staiga išaugus maisto kainoms DeutschEnglishfrançais daugelyje šalių nuvilnijo protesto banga. Didėjant paklausai tokiose besiplečiančių rinkų šalyse, kaip Kinija ir Indija, artimiausiu metu kainos, ko gero, nekris.

BŽŪP būklės patikrinimas. Dažnai užduodami klausimai English .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos