Navigācijas ceļš

Pārzvejas novēršanas pasākumi - 14/11/2008

Uz tralera klāja iztukšo tīklu © EK

Jauni pasākumi, lai nodrošinātu zvejas noteikumu ievērošanu visā ES.

ES regulē zivsaimniecību, lai pasargātu zivju krājumus no pārzvejas un nepieļautu kaitējumu jūras ekosistēmām. ES dalībvalstu pienākums ir nodrošināt noteikumu ievērošanu. Ar jauno priekšlikumu paredzēts nodrošināt efektīvāku noteikumu izpildi.

Nozvejoto lomu kontroles procedūras españoldanskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska , ieskaitot pārbaudes, standartizēs, lai panāktu noteikumu vienādu piemērojumu visā ES. Pārbaudes veic visos posmos no brīža, kad zivs nonāk tīklā, līdz brīdim, kad tā nonāk šķīvī, — jūrā, ostā, transporta laikā un tirgū.

Turpmāk būs vieglāk ievērot noteikumus, jo tos vienkāršos un visā ES vienādos sodus par nelikumīgu zveju. Tiem, kas būs atkārtoti pieļāvuši pārkāpumus, iespējams, uz laiku būs jāšķiras no zvejas atļaujas. Ar citām izmaiņām paredzēts radīt jaunu atbildības kultūru šajā nozarē — vispārēju izpratni par to, cik svarīgi ir ievērot noteikumus, lai šai nozarei būtu nākotne.

“Lai nākotnes zivsaimniecība būtu ilgtspējīga, neefektīvā, dārgā un sarežģītā sistēma ir jāaizstāj ar tādu, kurai patiešām ir rezultāti,” paziņoja zivsaimniecības komisārs Džo Borgs. “Esmu pārliecināts, ka šis priekšlikums nodrošinās iesaistītās personas ar vajadzīgajiem līdzekļiem, lai tās varētu darīt savu darbu.”

Komisijai būs arī lielākas iespējas gādāt, lai ES valdības īstenotu zivsaimniecības politiku, kā arī attiecīgos gadījumos prasīt zivsaimniecības uzņēmumu slēgšanu un ES dalībvalstu valdībām uzlikt finansiālus sodus.

Vairumam zivju sugu 2008. gadā nozveja atkal bijusi pārmērīga. Nozvejas limiti ir noteikti, lai nepieļautu pārzveju un panāktu apdraudēto zivju sugu, piemēram, mencas, pikšas un merlanga krājumu atjaunošanos.

ES 27 zivsaimniecības ministri decembrī spriedīs par šiem priekšlikumiem savā sanāksmē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites