Naršymo kelias

Griežtesnės priemonės prieš žuvų išteklių pereikvojimą - 14/11/2008

Traleryje iškratomas tinklas © EB

Naujos priemonės skirtos užtikrinti žvejybos taisyklių laikymąsi visoje ES.

ES žuvininkystė reguliuojama siekiant apsaugoti žuvų išteklius nuo pereikvojimo ir išvengti žalos jūros ekosistemoms. ES valstybės narės turi užtikrinti, kad būtų laikomasi nustatytų taisyklių. Nauju pasiūlymu siekiama užtikrinti veiksmingesnį taisyklių laikymąsi.

Bus standartizuotos sugautų žuvų kontrolės procedūros españoldanskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska , įskaitant ir inspektavimą, siekiant, kad visoje ES taisyklės būtų taikomos vienodai. Kontroliuojamas kiekvienas proceso etapas nuo pat žuvų sugavimo jūroje, iškrovimo uoste ir vežimo iki pat jų patekimo į rinką ir ant vartotojų stalo.

Laikytis taisyklių taps lengviau supaprastinus reglamentus ir visoje ES suvienodinus baudas už neteisėtą žūklę. Dar kartą nusižengusių pažeidėjų žvejybos leidimų galiojimas gali būti sustabdytas. Pakeitimais siekiama sukurti taisyklių laikymosi kultūrą, kad kiekvienas sektoriaus atstovas jaustųsi atsakingas už savo ateitį.

„Siekdami užtikrinti tausią žuvininkystę ateityje, privalome neveiksmingą, brangią ir sudėtingą sistemą pakeisti tokia, kuri duotų realios naudos, – kalbėjo už žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Joe Borgas. – Tikiuosi, kad šis pasiūlymas visiems susijusiems dalyviams suteiks darbui atlikti reikalingų priemonių.“

Be to, Europos Komisija turės daugiau priemonių užtikrinti, kad ES vyriausybės vykdytų žuvininkystės politiką. Komisija galės lengviau uždaryti žvejybos plotus ir ES šalių vyriausybėms skirti finansines sankcijas.

Kaip matyti iš anksčiau šį mėnesį Komisijos paskelbtų statistinių duomenų, 2008 m. vėl buvo sužvejota daugiau nei leidžiama daugumos rūšių žuvų. Žvejybos kvotos nustatomos siekiant išvengti pereikvojimo ir leisti atsikurti praretėjusioms menkių, juodadėmių menkių ir merlangų populiacijoms.

27 ES šalių žvejybos ministrai šiuos pasiūlymus aptars gruodžio mėn. posėdyje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos