Navigācijas ceļš

Paēdinās vairāk izsalkušo Eiropā - 17/09/2008

Pārtikas noliktava pilna ar kastēm, no kurām vienā redzami kāposti.

Komisija ierosina palielināt naudu bezmaksas pārtikas sadales programmām, lai palīdzētu maznodrošinātajiem ES.

ES pārtikas sadales programma DeutschEnglishfrançais darbojas kopš 1987. gada. Pārtikas cenu kāpuma dēļ trūcīgo ģimeņu skaits ir krasi pieaudzis, taču lieko lauksaimniecības produktu krājumi, kurus līdz šim izmantoja viņu atbalstam, tagad ir tik niecīgi, kā nekad, un tas ir pašlaik notiekošās kopējās lauksaimniecības politikas reformas rezultāts.

Komisija ierosina jau no 2009. gada pārtikas palīdzības budžetu palielināt par divām trešdaļām līdz aptuveni 500 miljoniem eiro, lai palīdzētu vēl lielākam trūcīgo ģimeņu skaitam Eiropā DeutschEnglishfrançais. Sākumā Eiropas Savienība izmaksas segs 75% apmērā (85% visnabadzīgākajos apgabalos), bet no 2015. gada ES un dalībvalstis izmaksas segs uz pusēm (visnabadzīgākajos apgabalos attiecībā 75/25).

Jaunais priekšlikums arī paredz, ka valstis, ņemot vērā vietējās vajadzības un uztura kritērijus, var izvēlēties, kādus pārtikas produktus izdalīt. Trīs gadu pārtikas sadales plāni nodrošinātu palīdzības nepārtrauktību un labāku vadību.

Kad ES saimniecības saražoja vairāk pārtikas nekā ES iedzīvotāji spēja patērēt, pašsaprotams risinājums bija lieko produkciju atdot trūkumcietējiem — it īpaši skarbajā 1987. gada ziemā. Kopš tā laika lieki saražoto pārtiku ar labdarības organizāciju un sociālo dienestu starpniecību izdala visās ES dalībvalstīs. No 1990. gadu vidus sarūkošos lauksaimniecības produktu krājumus papildina ar pārtikas iegādi tirgū.

Šo programmu 2006. gadā izmantoja vairāk nekā 13 miljoni ES iedzīvotāju. Taču domājams, ka aptuveni 43 miljoni iedzīvotāju dzīvo pusbadā — proti, viņi nevar atļauties ik pārdienas uzturā lietot dzīvnieku vai putnu gaļu vai zivis. Pārtiku parasti izdala plašam cilvēku lokam, piemēram, grūtībās nonākušām ģimenēm, veciem ļaudīm, bezpajumtniekiem, invalīdiem un patvēruma meklētājiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites