Navigācijas ceļš

Starptautiska flote dodas palīgā tunzivīm un mencām - 29/07/2008

Patruļkuģis Jean Charcot jūrā

ES dalībvalstis sāk kopējas jūras patruļas, lai cīnītos pret apdraudētu sugu zivju pārzveju.

Februārī Baltijas jūrā devās pieci kuģi, ko pavadīja novērošanas lidmašīna. To uzdevums españoldanskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska bija darīt galu mencu pārzvejai — agrāk šo zivju bariem nebija ne  gala, ne malas, bet nu tās strauji izzūd.

Divās nedēļās Dānijas, Polijas, Lietuvas un Zviedrijas inspektori veica 112 negaidītas pārbaudes, gan izkāpjot uz kuģiem jūrā, gan pārbaudot tos krastā. Tika atklāti desmit pārkāpumi (visbiežāk norādīja zemāku lomu nekā patiesībā).

Šo operāciju rīkoja ES Zivsaimniecības kontroles aģentūra English, kas aicina dalībvalstis apvienot pūliņus, lai darītu galu nelikumīgai zvejai. Aģentūru izveidoja 2005. gadā, jo vajadzēja nodrošināt, lai visi vienādi pildītu nozvejas kvotas un citus noteikumus. Tās gada budžets ir 5 miljoni eiro, un tai ir apmēram 50 darbinieku.

Līdz šim aģentūra ir koordinējusi apmēram 20 šādas misijas, galvenokārt Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā. Tomēr tā strādā arī cituviet. Kamēr inspektori februārī veica pārbaudes Baltijas jūrā, Francijas patruļkuģis Jean Charcot  English, ko bija nofraktējusi aģentūra, cīnījās ar vētru, novērojot kuģus Atlantijas okeāna  ziemeļrietumu daļā.

Tagad aģentūra ir pievērsusies rāmākiem ūdeņiem. Līdz šim vislielākajā pārzvejas ierobežošanas kampaņā españolDeutsch????????Englishfrançaisitalianoportuguês tā koordinē apmēram 50 patruļkuģus, 16 lidmašīnas un 30 inspektorus Vidusjūrā un Atlantijas okeāna austrumdaļā, lai nāktu talkā zilajām tunzivīm, kuru dzīve ir apdraudēta. Piedalās septiņas valstis:Francija, Grieķija, Itālija, Kipra, Malta, Portugāle un Spānija.

Netrūkst arī pašmāju jaunumu — 19. jūlijā aģentūra iesvētīja jauno mājokli Vigo pilsētā Spānijā. Atklāšanas svinībās piedalījās arī ES zivsaimniecības komisārs DeutschEnglishfrançaisMalti Džo Borgs.

ES ieņem trešo vietu zivsaimniecības un akvakultūras nozarē pasaulē un eksportē ievērojamu daudzumu augstas kvalitātes zivju produktu. Lielāko daļu lomu ES iegūst Atlantijas okeāna austrumdaļā un Vidusjūrā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites