Naršymo kelias

Kelių valstybių laivynai stoja į kovą menkėms ir tunams apsaugoti - 29/07/2008

Laivas Jean Charcot patruliuoja jūroje

Kovodamos su nykstančių rūšių žuvų pereikvojimu, ES valstybės pradeda kartu patruliuoti jūroje.

Vasarį penki stebėjimo orlaivio padedami laivai išplaukė į Baltijos jūrą,  kad sustabdytų menkių pereikvojimą españoldanskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska : anksčiau šaltuose vandenyse menkių buvo gausu, bet dabar jos sparčiai nyksta.

Per daugiau kaip dvi savaites Danijos, Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos inspektoriai neįspėję atliko 112 laivų patikrinimų jūroje ir krante.  Buvo nustatyta 10 pažeidimų, daugiausia tai buvo pranešimai apie mažesnį nei tikrasis sužvejotų žuvų kiekį.

Operaciją surengė ES žuvininkystės kontrolės agentūra English, kuri telkia ES valstybes kartu sustabdyti neteisėtą žvejybą. Agentūra buvo įsteigta 2005 m. susirūpinus, kad nevienodai užtikrinamas žvejybos kvotų ir kitų taisyklių įgyvendinimas.Agentūros, kurioje dirba apie 50 darbuotojų, metinis biudžetas – 5 mln. EUR.

Agentūra jau koordinavo apie 20 tokių užduočių – daugiausia Baltijos ir Šiaurės jūrose.Tačiau ji vykdė veiklą ne vien šiuose vandenyse.Kol inspektoriai vasarį atliko patikrinimus Baltijos jūroje, agentūros užsakytas Prancūzijos patruliuojantysis laivas Jean Charcot  English kovojo su audromis ir stebėjo laivus šiaurės vakarų Atlante.

Šiuo metu agentūra ima veikti ramesnėse jūrose. Vykdydama kol kas didžiausią kovos su pereikvojimu kampaniją españolDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoportuguês, ji koordinuoja į Viduržemio jūrą ir Atlanto vandenyno rytinę dalį išsiųstus maždaug 50 patruliuojančiųjų laivų, 16 orlaivių ir 30 inspektorių. Šios kampanijos tikslas – mažinti nykstančių paprastųjų tunų žvejybą.Joje dalyvauja septynios šalys:Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Malta, Portugalija ir Prancūzija.

Liepos 19 d. iškilmingai atidaryta nauja agentūros būstinė Vige (Ispanijoje).  Iškilmėse, be kitų pareigūnų, dalyvavo ir už žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys DeutschEnglishfrançaisMalti Joe Borgas.  

ES yra trečia pagal dydį žuvininkystės ir akvakultūros sektorių produktų gamintoja pasaulyje ir viena pagrindinių vertingų žuvų produktų eksportuotojų. Daugiausia žuvų ES sužvejojama rytinėje Atlanto vandenyno dalyje ir Viduržemio jūroje.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos