Navigatsioonitee

Ühispatrullid tursa- ja tuunivarude päästmiseks - 29/07/2008

Jean Charcot nimeline patrull-laev merel

ELi riigid loovad ühised merepatrullid, et võidelda ohustatud liikide ülepüügi vastu.

Veebruaris asusid viis järelevalvelennuki poolt saadetud laeva Läänemerele. Nad olid missioonil, et lõpetada tursa ülepüük españoldanskDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska – kalaliik, mida kunagi oli jääkülmades vetes külluses, kuid mille varud on kiiresti ammendumas.

Kahe nädala jooksul tegid inspektorid Taanist, Poolast, Leedust ja Rootsist 112 etteteatamata inspektsiooni, minnes laevade pardale merel ja kontrollides neid maabumisel. Tuvastati kümme rikkumist, mille puhul oli tegemist peamiselt püügiandmete vähendamisega.

Operatsiooni korraldas ELi Kalanduskontrolli Agentuur English, mis kaasab ELi riike ühistesse jõupingutustesse ebaseadusliku kalapüügi tõkestamisel. Agentuur loodi 2005. aastal seetõttu, et kalapüügi kvoote ning muid eeskirju ei rakendatud kõikjal ühtmoodi. Kõnealuse agentuuri aastaeelarve on 5 miljonit eurot ning selles töötab umbes 50 inimest.

Agentuur on seni koordineerinud umbes 20 sarnast missiooni, peamiselt Lääne- ja Põhjamerel.Kuid agentuuri töö ei piirdu vaid kõnealuste vetega. Samal ajal kui inspektorid kontrollisid veebruaris Läänemerd, võitles agentuuri prahitud Jean Charcot  English nimeline laev tormi käes, et kontrollida kalalaevu Loode-Atlandil.

Nüüd pöördub agentuur rahulikumatele meredele. Oma seni suurima ülepüügi vastase kampaania raames españolDeutschελληνικάEnglishfrançaisitalianoportuguês koordineerib agentuur ligikaudu 50 patrull-laeva, 16 õhusõiduki ja 30 inspektori tööd Vahemerel ja Atlandi ookeani idaosas, et vähendada hävimisohus oleva hariliku tuuni püüki. Selles osalevad seitse riiki:Küpros, Prantsusmaa, Kreeka, Itaalia, Malta, Portugal ja Hispaania.

Agentuur avas 19. juulil oma uue peakorteri Vigos, Hispaanias. Avamisest võttis osa ka ELi kalandusvolinik DeutschEnglishfrançaisMalti Joe Borg.

EL on maailmas suuruselt kolmas tootja kalandus- ja vesiviljelussektoris ning peamine kõrgekvaliteediliste kalatoodete eksportija. Enamik ELi kalapüügist toimub Atlandi ookeani idaosa ja Vahemere vetes.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad