Ścieżka nawigacji

Wzrost cen żywności – odpowiedź UE - 05/06/2008

Stosy owoców

Wspólne działania na arenie międzynarodowej i dostosowanie unijnej polityki – tak UE proponuje złagodzić skutki kryzysu żywnościowego.

Na konferencji ONZ w sprawie bezpieczeństwa żywności Englishespañolfrançais w Rzymie (3–5 czerwca br.) komisarz Louis Michel wyjaśnił, jak UE zamierza zareagować na skok cen żywności.

Z jego wypowiedzi wynika przede wszystkim, że problem ten należy rozwiązać wspólnymi siłami. Przywódcy UE planują zatem opracowanie rozwiązań, które będą sprzyjały zrównoważonemu rozwojowi, poprzez współpracę na arenie międzynarodowej w ramach ONZ i grupy G8. W maju Komisja przedstawiła ogólny zarys działań, mających złagodzić skutki wzrostu cen żywności.

Reakcja UE będzie polegać również na dostosowaniu wspólnotowej polityki rolnej, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał produkcyjny w Europie, oraz na wprowadzeniu długoterminowych inicjatyw, po to by zwiększyć dostawy żywności i jej bezpieczeństwo.

Więcej...

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki