Navigācijas ceļš

Ceļā uz modernāku ES lauksaimniecības politiku - 20/05/2008

ES lauksaimniecības politikas pielāgošana ļaus lauksaimniekiem optimizēt savu ražošanas potenciālu, lai apmierinātu arvien pieaugošo pārtikas produktu pieprasījumu.

Eiropas Komisija, kas šobrīd cenšas mazināt sekas, ko rada pārtikas produktu cenu pieaugums pasaules tirgos, šonedēļ nākusi klajā ar priekšlikumiem, kā modernizēt un vienkāršot ES kopējo lauksaimniecības politiku (KLP).

"Runa pirmkārt ir par to, ka jāļauj lauksaimniekiem apmierināt pieaugošo pieprasījumu un ātri pielāgoties tirgus signāliem," paziņoja Eiropas lauksaimniecības komisāre Marianna Fišere-Bola.

KLP pielāgošanas DeutschEnglishfrançais projekts paredz:

  • atcelt prasību laukaugu ražotājiem par 10 % laukaugu zemju atstāšanu atmatā;
  • pakāpeniski atcelt piena kvotas, gadā tās samazinot par 1 % no 2009. līdz 2013. gadam;
  • vienkāršot sakarību starp subsīdijām un vides, dzīvnieku labturības un pārtikas kvalitātes normu ievērošanu;
  • gādāt par elastīgāku atbalstu jomām, kur ir īpašas problēmas;
  • novirzīt zināmu daļu tiešā atbalsta par labu lauku attīstībai, lai nostiprinātu programmas, kas attiecas uz atjaunīgo enerģiju, ūdens resursu apsaimniekošanu, bioloģisko daudzveidību un cīņu pret klimata pārmaiņām;
  • atcelt intervences pasākumus atsevišķās jomās, lai ļautu lauksaimniekiem ātrāk reaģēt uz tirgus signāliem.

Kopā ar šiem priekšlikumiem ES ir publicējusi arī atsevišķus iespējamus politikas pasākumus DeutschEnglishfrançais , lai reaģētu uz pārtikas krīzi pasaulē. Bez KLP modernizācijas paziņojumā izvirzīti arī pasākumu priekšlikumi, lai garantētu pārtikas apgādes drošību un uzlabotu starptautisko sadarbību ar nabadzīgajām valstīm.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites