Navigatsioonitee

ELi põllumajanduspoliitika ajakohastamine - 20/05/2008

ELi põllumajanduspoliitika ajakohastamine võimaldab põllumajandustootjatel suurendada tootmisvõimsust, et vastata kasvavale nõudlusele toiduainete järele.

Sellel nädalal tehti ettepanek ELi ühise põllumajanduspoliitika ajakohastamiseks ja lihtsustamiseks, mis peab aitama leevendada toiduainete hinnatõusu mõjusid.

„Ajakohastamise mõte on anda põllumajandustootjatele vabadus arvestada kasvava nõudlusega ja reageerida kiiresti signaalidele, mida saadab neile turg,” ütles põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Mariann Fischer Boel.

Põllumajanduspoliitika nn tervisekontroll DeutschEnglishfrançais hõlmab järgmist:

  • maa tootmisest kõrvalejätmise nõude kaotamine, mille kohaselt pidid põllukultuuride tootjad jätma 10% maast kesa alla
  • piimakvootide järkjärguline kaotamine ühe protsendi kaupa ajavahemikus 2009–2013
  • seose lihtsustamine toetuste saamise ning keskkonna-, loomade heaolu ja toidu kvaliteediga seotud standardite täitmise vahel
  • paindlikum abi eriprobleemidega sektoritele
  • osa otsetoetuste ümbersuunamine maaelu arenguks, et toetada taastuvenergia, veemajanduse, bioloogilise mitmekesisuse ja kliimamuutusega seotud meetmeid
  • turusekkumise lõpetamine teatud valdkondades, et põllumajandustootjad saaksid turusuundumustele kiiremini reageerida

Koos nimetatud ettepanekutega on komisjon avaldanud ka võimalikud meetmed DeutschEnglishfrançais toiduainete kerkivate maailmahindade mõju vähendamiseks. Lisaks ühise põllumajanduspoliitika ajakohastamisele esitletakse komisjoni teatises algatusi põllumajandusvarude kindlustamiseks ning paremini koordineeritud koostööd vaesemate riikidega. 

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad