Navigācijas ceļš

Mēs esam tas, ko ēdam! Bet ko mēs ēdam? - 07/02/2008

Maizītes un žāvējumi

Komisija ierosina jaunus noteikumus pārtikas produktu un dzērienu marķēšanas jomā, lai marķējuma etiķetes būtu skaidrākas un labāk atbilstu patērētāju vajadzībām.

Lai etiķetes pildītu savu uzdevumu, tām ir jāsniedz mums skaidras norādes par to, ko vēlamies zināt. Pārtikas produktu etiķetes English ir nenovērtējamas,jo tās ļauj patērētājiem apzināti izvēlēties to, ko viņi ēd, informējot gan par sāls vai atsevišķu taukvielu saturu, gan par nopietniem riskiem veselībai, piemēram, tādiem, kas saistīti ar alerģiju pret zemesriekstiem.

Saskaņā ar jauno Komisijas priekšlikumu English uz būtisko informāciju nepārprotami jānorāda iepakojuma priekšpusē. Noteikumi, pēc kuriem marķējami fasēti pārtikas produkti, kas satur alergēnus (zemesriekstus, pienu, sinepes un zivis), attiektos arī uz tiem, kurus piedāvā restorānos, kafejnīcās un citur.

Pateicoties skaidrākām etiķetēm, varēsim ēst veselīgāk, tāpēc ka varēsim precīzi noskaidrot, ko pērkam un līdz ar to ko ēdam. Jaunie noteikumi paredz norādes uz enerģētisko vērtību, taukvielu, ogļhidrātu, cukura un sāls saturu uz produkta 100ml/g (vai uz porciju), kā arī uz ieteicamās dienas devas proporciju.

Etiķešu rakstzīmju izmēram ir jābūt vismaz 3 mm, tā aiztaupot nevajadzīgās pūles, lai atrastu informāciju, ko meklējam. Turklāt turpmāk vairs nevarēs ar tirdzniecības reklāmas saukļiem novērst mūsu uzmanību no obligātās informācijas.

Iepazīstinot ar priekšlikumu, par veselības aizsardzību DeutschEnglishfrançais atbildīgais ES komisārs Markoss Kiprianu paziņoja: "Pārtikas produktu etiķetes var izšķiroši ietekmēt patērētāju iepirkšanās lēmumus. Etiķetes, kurās informācija ir neskaidra, izplūdusi vai pat maldinoša, patērētājam drīzāk var traucēt nekā palīdzēt. Šodienas priekšlikuma mērķis ir nodrošināt, ka būtisko informāciju pārtikas produktu etiķetēs sniedz skaidri un salasāmi, lai ES iedzīvotāji varētu izvēlēties līdzsvarota uztura pārtikas produktus."

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites