Naršymo kelias

Esame tai, ką valgome, net jei nežinome ką! - 07/02/2008

Bandelės ir rūkyti mėsos gaminiai

Komisija siūlo maisto produktus ženklinti aiškiau ir tiksliau.

Etiketės turi atitikti paskirtį ir aiškiai pasakyti mums tai, ką norime sužinoti. Maisto produktų etiketės English – nepaprastai svarbi ir vartotojų pasirinkimą lemianti informavimo priemonė, kurioje pranešama apie viską – pavyzdžiui, pavojų gyvybei, jeigu vartotojas yra alergiškas žemės riešutams, ar pateikiami paprastesni faktai, pavyzdžiui, produkte esantis druskos kiekis arba riebalų rūšys.

Remiantis naujuoju Komisijos siūlymu English, svarbiausia informacija turėtų būti aiškiai pateikiama priekinėje pakuotės pusėje. Įspėjimais apie alergenus turėtų būti ženklinami ne tik fasuoti žemės riešutų, pieno, garstyčių ir žuvies produktai, bet ir restoranuose ir kavinėse tiekiamas maistas.

Aiškesnis ženklinimas padėtų mums pasirinkti sveikesnį maistą, kadangi aiškiai matytume, ką perkame. Remiantis naujosiomis taisyklėmis turėtų būti skelbiama energetinė vertė, riebalų, angliavandenių, cukraus ir druskos kiekis, esantis 100 ml/g produkto (arba produkto porcijoje), ir kokią rekomenduojamos dienos normos dalį tai sudaro.

Šiuos duomenis siūloma pateikti ne smulkesniu kaip 3 mm dydžio šriftu, kad nereiktų vargti ieškant dominančios informacijos. Nebebūtų leidžiama reklaminiais šūkiais nukreipti dėmesio nuo privalomos skelbti informacijos.

Pristatydamas siūlymą už sveikatos priežiūrą DeutschEnglishfrançais atsakingas Europos Komisijos narys M. Kyprianou aiškino: „Maisto produktų etiketės turi milžiniškos įtakos pirkėjų sprendimams. Neaiškios, nereikalinga informacija perkrautos ar klaidinančios etiketės vartotojui greičiau trukdo nei padeda. Šiandienos siūlymu siekiama užtikrinti, kad maisto produktų etiketėse aiškiai ir suprantamai būtų pateikiama svarbiausia informacija, tuomet ES piliečiai galėtų pasirinkti tikrai sveiką maistą.“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos