Navigatsioonitee

Oled see, mida sööd – kas aga tead, mis see on? - 07/02/2008

Lihatooted

Komisjoni uus ettepanek muudab toiduainete märgistamise arusaadavamaks ja täpsemaks.

Märgised peavad täitma oma otstarvet ja andma meile selget teavet. Toiduainete märgised English on väärtuslikud teabeallikad tarbijatele nende otsuste langetamisel. Märgised hoiatavad nii allergikutele eluohtlike koostisosade eest, nagu näiteks maapähklid, kui ka annavad teavet näiteks toiduaine soola- või rasvasisalduse kohta.

Komisjoni uue õigusakti ettepaneku English kohaselt peab teave olema kantud selgelt pakendi esiküljele. Allergiat tekitavate toiduainete, nagu pähklid, piim, sinep ja kala asjaomane märgistamine ei hõlma ainult pakendeid, vaid ka restoranides, kohvikutes jne pakutavat toitu.

Selge märgistamine on abiks tervislikul toitumisel, kuna näeme täpselt, mis omadustega toiduainega on tegemist. Uute eeskirjade kohaselt tuleb esitada toote energiasisaldus, rasva-, süsivesikute, suhkru- ja soolasisaldus 100 milliliitri või 100 grammi (või toote portsjoni) kohta, näidates ära ka soovitusliku päevase annuse.

Trükikirja suurus 3 mm tagab selle, et teave on ilma suurema vaevata nähtav. Tulevikus on kohustuslikust teabest tähelepanu kõrvale juhtiv reklaam keelatud.

Ettepanekut tutvustades ütles tervishoiuvolinik DeutschEnglishfrançais Kyprianou, et toiduainete märgistel võib olla suur mõju tarbijate otsustele. Ebamäärased, teabest üleküllastatud või eksitavad märgised rohkem segavad kui aitavad tarbijat. Täna esitatud ettepaneku eesmärk on tagada toiduainete märgiste varustamine olulise teabega selges ja hästiloetavas esituses, et ELi kodanikud saaksid endale koostada tasakaalustatud menüü.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad