Cesta

Klobásy, uzené maso a housky

Nový návrh Komise by měl zajistit srozumitelnější a relevantnější označování potravin.

Etikety by nám měly srozumitelně sdělit vše, co o výrobku potřebujeme vědět. Informace obsažené na etiketách potravin English ovlivňují náš výběr jako spotřebitele, přičemž se může jednat o ohrožení života, jež představuje alergie na arašídy, nebo jen o množství soli či typ použitých tuků.

Podle nového návrhu Komise English by měly být nejdůležitější informace zřetelně uvedeny na přední straně balení. Povinnost varovat před alergeny, jako jsou arašídy, mléko, hořčice či ryby, by se týkala nejen balených potravin, ale také potravin prodávaných v restauracích, kavárnách apod.

Srozumitelnější označování nám umožní jíst zdravěji, protože přesně uvidíme, co daná potravina obsahuje. Bude-li návrh schválen, budou informace o energetické hodnotě, tucích, sacharidech, cukru a soli muset uvádět obsah na 100 mililitrů nebo gramů (nebo na porci) a podíl doporučené denní dávky.

Navrhovaná minimální velikost písmen (3 mm) by znamenala, že bychom dokázali rychleji najít požadované informace. Marketingové slogany už by nemohly nadále odvádět pozornost od povinných informací.

Při představování návrhu komisař pro zdraví a ochranu spotřebitele DeutschEnglishfrançais Markos Kyprianou uvedl: „Etikety na potravinách mohou do značné míry ovlivnit rozhodnutí spotřebitele. Zavádějící či informacemi přeplněné etikety mohou spotřebitele ještě více zmást než ho poučit. Dnešní návrh má zajistit, že etikety na potravinách budou uvádět podstatné informace srozumitelným a čitelným způsobem, aby si mohli občané EU sami vybrat vyváženou stravu.“

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy