Navigācijas ceļš

Viesmīlis pasniedz ēdienu restorānā

Eiropas lielveikalu plauktos un virtuvē drīz parādīsies jauni produkti, priecējot gardēžus.

Jaunākais Komisijas priekšlikums veltīts pārtikas produktiem, kas ražoti ar jaunu tehnoloģiju vai kas nav tradicionāli raksturīgi Eiropai, — pārtikas nozarē plīvo jauninājumu karogs.

Veselības komisārs Kiprianu norādīja, ka „ES patērētāji varēs izmantot priekšrocības, ko sniedz vismodernāko pārtikas produktu izvēle, un izdevīgi nosacījumi radīsies arī Eiropas pārtikas rūpniecībai”.

Jaunie pārtikas produkti English jau ir reglamentēti ES tiesību aktos. Taču priekšlikumā ietverti vēl iedarbīgāki praktiski noteikumi. Balstoties uz pieredzi, kas gūta saistībā ar pašreizējiem tiesību aktiem, priekšlikumā ņemtas vērā jaunākās tehnoloģiskās tendences un zinātniskās atziņas.

Lai racionalizētu procedūras, jaunos pārtikas produktus novērtēs un apstiprinās centrālā sistēma — ES Pārtikas nekaitīguma iestāde DeutschEnglishfrançaisitaliano, kas uzņemsies sarga lomu. Šobrīd atsevišķās ES valstīs noris sākotnējā novērtēšana.

Par nekaitīgiem atzītos produktus pēc tam varēs apstiprināt tirgošanai visā ES, tādējādi apstiprināšanas procedūra kļūs ātrāka, vienkāršāka un visiem vienāda.

Pārtikas produktus, kuri ir populāri ārpus Eiropas, taču par kuriem vidusmēra eiropietis tikai paraustīs plecus, varēs laist tirgū jau piecus mēnešus pēc pieteikuma saņemšanas, ja tā iesniedzējs pierādīs, ka produkts ir nekaitīgs.

Viena no jaunajām pārtikas sastāvdaļām ir eļļa, kas satur dokosaheksānskābi (DHA), — to var lietot piena aizstājējos un piena produktos cilvēki, kas sirgst ar laktozes nepanesamību. Turklāt to var izmantot arī ziežamajos taukos, brokastu pārslās, pārtikas piedevās un diētiskos produktos.

Receptes no visas Eiropas българскиdanskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiportuguêsromânăsuomisvenska

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites