Naršymo kelias

Nauja Europos virtuvė? - 15/01/2008

Restorane padavėjas pateikia maistą

Netrukus europiečiai galės paragauti naujų gardumynų, nes prekybos centruose ir Europos virtuvėje planuojama pateikti naujų maisto produktų.

Naujausiame Europos Komisijos pasiūlyme skatinti naujovių diegimą maisto sektoriuje aptartos naudojant naujas technologijas gaminami maisto komponentai ir Europoje tradiciškai nevartojami maisto produktai.

Anot už sveikatą atsakingo Komisijos nario M. Kyprianou, taip „ES vartotojai turės galimybę rinktis iš naujausių maisto produktų ir sudarys palankias sąlygas maisto pramonei Europoje.“

Naujiems maisto produktams English jau taikomi ES teisės aktai. Tačiau naujasis pasiūlymas sudaro sąlygas parengti veiksmingesnes ir praktiškesnes taisykles. Šiame pasiūlyme remiamasi patirtimi, įgyta taikant galiojančius teisės aktus, ir atsižvelgiama į technologijų pažangą ir mokslinę nuomonę.

Siekiant paprastesnės tvarkos nauji maisto produktai bus vertinami ir jiems leidimai bus teikiami centralizuotai, pasitelkus už kontrolę atsakingą Europos maisto saugos tarnybą (EFSA) DeutschEnglishfrançaisitaliano. Šiuo metu pradinius vertinimus atlieka ES valstybės.

Nustačius, kad produktai saugūs, jiems gali būti suteikiami leidimai visoje ES. Taip užtikrinama greitesnė, aiškesnė ir vienodesnė leidimų teikimo procedūra.

Maisto produktai, kurie žinomi tik už ES ribų, gali patekti į rinką vos už penkių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos, jei jo teikėjai įrodė, jog tie produktai saugūs.

Vienas iš naujų maisto komponentų pavyzdžių – aliejus, kuriame gausu DHR (dokozaheksaenono rūgšties), skirtas naudoti pieno produktuose ir pieno pakaitaluose, skirtuose laktozės negalintiems vartoti žmonėms, taip pat tepiuosiuose riebaluose, javainiuose, maisto papilduose ir dietiniuose maisto produktuose.

Kulinariniai receptai iš visos Europos българскиdanskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiportuguêsromânăsuomisvenska

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos