Navigatsioonitee

Uuendused Euroopa köögis? - 15/01/2008

Ettekandja serveerib restoranis toitu

Plaanid tuua uuenduslikud toiduained poelettidele ning eurooplaste toidulauale lubavad uusi ja huvitavaid maitseelamusi.

Komisjoni viimase ettepaneku keskmes on uute meetodite abil toodetud koostisained ning toit, mida Euroopas traditsiooniliselt ei tarbita. Ettepaneku eesmärk on edendada uuendustegevust toiduainesektoris.

Tervishoiuvoliniku Markos Kyprianou sõnul „pakub see ELi tarbijaile ajakohaseima võimaliku valiku toiduaineid ning loob soodsa keskkonna toiduainetööstusele Euroopas.”

Uuendtoidu English valdkonnas on juba kehtestatud ELi eeskirjad, kuid uue ettepanekuga muudetaks neid tõhusamaks ning praktilisemaks. Olemasolevate õigusaktide rakendamisel saadud kogemustele toetudes võetakse kõnealuses ettepanekus arvesse tehnoloogia ja teadusliku arvamuse viimaseid arengusuundi.  

Menetluste lihtsustamiseks hakkab uuendtoite hindama ning lubasid väljastama Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) DeutschEnglishfrançaisitaliano. Praegu viivad esialgse hindamise läbi ELi liikmesriigid.

Ohutud tooted võib seejärel lubada turule kogu ELis, mis muudab lubade väljastamise menetluse kiiremaks, selgemaks ja ühtsemaks.

Olles tõestanud väljaspool ELi tuntud, kuid Euroopas uue toiduaine ohutust, võib selle turule tuua juba viis kuud pärast sellest teavitamist.   

Üks näide uuendkoostisosast on rohkesti dokosaheksaeenhapet sisaldav õli, mida kasutatakse laktoosi mittetaluvatele inimestele mõeldud piimatoodetes ja -asendajates. Seda võidakse kasutada ka võiderasvades, hommikuhelvestes, toidulisandites ja dieettoitudes.

Retseptid kõikjalt Euroopast българскиdanskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiportuguêsromânăsuomisvenska

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad