Cesta

Nová kuchyně pro Evropu? - 15/01/2008

Číšník podávající jídlo v restauraci

Do evropských obchodů a kuchyní míří inovativní složky potravin, takže se můžeme těšit na nové kulinářské zážitky.

Nejnovější návrh Komise, jehož cílem je podpořit inovace v potravinářství, se zaměřuje na složky vyráběné novými metodami a na potraviny, jejichž konzumace nemá v Evropě tradici.

Podle komisaře pro zdraví Markose Kyprianoua tento krok „přinese evropským spotřebitelům nejnovější nabídku potravin a evropskému potravinářství zajistí příznivé podmínky“.

Nové potraviny English jsou již v právních předpisech EU zahrnuty. Tento návrh však přináší účinnější a praktičtější soubor pravidel. Vychází ze zkušeností získaných při aplikaci stávajících předpisů a zohledňuje nejnovější technologický vývoj a vědecké poznatky.

Nové potraviny mají být nyní posuzovány a schvalovány prostřednictvím centrálního systému – Evropského úřadu pro bezpečnost potravin DeutschEnglishfrançaisitaliano (EFSA). V současnosti toto posuzování zajišťují jednotlivé země EU.

V případě přijetí návrhu budou výrobky, jejichž bezpečnost byla ověřena, schváleny pro celou EU. Postup schvalování tedy bude rychlejší, jasnější a jednodušší.

Potraviny, které jsou známé v jiných zemích, nikoli však v Evropě, budou v případě, že žadatelé o schválení prokáží jejich bezpečnost, uváděny na trh již pět měsíců od oznámení.

Jako příklad nové potravinové složky lze uvést olej bohatý na kyselinu dokosahexaenovou (DHA) určený k použití v mléčných výrobcích a náhražkách mléka pro osoby trpící alergií na laktózu. Olej lze také používat v roztíratelných tucích, snídaňových cereáliích, potravinových doplňcích a dietních potravinách.

Recepty z celé Evropy българскиdanskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandspolskiportuguêsromânăsuomisvenska

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy