Žinios apie jūras 2020 m.

Apibrėžtis ir taikymo sritis

Lašišų inkubatorius, Screebe, Golvėjaus grafystė, Airija© Lionel Flageul

Vykdant žinių apie jūras 2020 m. politiką sutelkiami iš įvairių šaltinių gaunami jūrų duomenys siekiant:

 • padėti sektoriui, valdžios institucijoms ir mokslininkams rasti duomenų ir veiksmingiau jais pasinaudoti kuriant naujus produktus ir paslaugas;
 • gerinti mūsų supratimą apie jūrų ypatybes.

Kodėl reikia imtis veiksmų ES lygmeniu?

Iš nacionalinių duomenų visko, ką mums reikia žinoti apie jūras kaip pasaulinę sistemą, kurios įvairias dalis į vieną visumą jungia kintantys vėjai, sezoninės srovės ir migruojančios rūšys, nesužinome; itin svarbi Europos lygmens analizė.

Įvairias nacionalines ir vietos sistemas integruoti į nuoseklią visumą skatina ES. Dėl aiškių įgaliojimų tokiose srityse, kaip žuvininkystė, aplinka, transportas, moksliniai tyrimai, įmonės ir pramonė, ji gali teikti finansavimą ir leisti žinių apie jūras politikos iki 2020 m. teisės aktus.

Kaip tai vyksta praktikoje?

Naudodamiesi Europos jūrų stebėjimo ir duomenų tinklo (EMODNET) svetainių prototipais, inžinieriai bei mokslininkai gali matyti, kurie tam tikro jūros baseino duomenys turimi, ir parsisiųsdinti ir pirminius stebėjimo duomenis, ir išvestinius duomenų produktus, tokius kaip skaitmeniniai vietovių modeliai, informacija apie nuosėdų pasiskirstymą ir jūrų buveines. Kokia geresnių galimybių naudotis duomenimis nauda, matyti iš atvejų tyrimų pavyzdžių:

 • ATVEJO TYRIMAS NR. 1:  Jūros akvakultūra. Nauja jūrinių narvų konstrukcija
 • ATVEJO TYRIMAS NR. 2:  Apsauga nuo pakrančių erozijos
 • ATVEJO TYRIMAS NR. 3:  Jūros vėjo jėgainių kabelių apsauga
 • ATVEJO TYRIMAS NR. 4:  Hidrografijos duomenys siekiant optimizuoti laivybos maršrutus

Daugiau apie jūrų duomenis

Oficialūs dokumentai

Apsilankykite Jūrų forume, kuriame rasite:

Daugiau šia tema

Naujienos

 • 05/05/2015 - Fish: a treasure from the sea to be protected

  A new video that illustrates the key role of science in contributing to the so called 'Blue Growth', the maritime contribution to achieving the goals of the Europe 2020 strategy for smart, sustainable and inclusive growth.

 • 30/03/2015 - Revealing Europe's hidden landscape

  The Commission is advancing in achieving its marine knowledge objectives with the release of a new digital map of Europe's seabed topography with a higher resolution than had previously been publicly available; about 230 metres compared to 1 kilometre before the launch of the European Marine Observation and Data Network (EMODnet).

 • 12/08/2014 - Call for tenders MARE/2014/10 - Coastal mapping

  Whilst considerable progress has been made in mapping the topography of Europe's offshore waters and making the data available through digital terrain models, it is intrinsically more expensive to measure the depth of water in shallow coastal waters because of instrument characteristics and because there is a need to join up with land surveys.