Navigációs útvonal


RÓLUNK
Fotó: Horváth Dániel

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete


A Lisszaboni Szerződés győzelmet aratott Írországban
Az oldal elküldése e-mailbenAz oldal elküldése e-mailbenNyomtatható változatNyomtatható változat
A publikálás dátuma: 2009/10/05

Az ír szavazók támogatásukról biztosították a Lisszaboni Szerződést a kérdésben második alkalommal megtartott népszavazáson.

    A Lisszaboni Szerződés győzelmet aratott Írországban

    Tizenhat hónappal az első népszavazás kudarcát követően az írek igent mondtak a Lisszaboni Szerződésre. Az ír kormány azt követően írt ki újabb népszavazást a kérdésről, hogy az EU vezetői garanciákat biztosítottak az ország számára a nemzeti szuverenitás tekintetében, és hozzájárultak ahhoz, hogy az Európai Bizottság testületében a jövőben is mindegyik tagország képviseltethesse magát egy taggal.

    Ahhoz, hogy a szerződés hatályba lépjen, a dokumentumot mind a 27 tagállamnak ratifikálnia kell. Most, hogy Írország is elfogadta a szerződést, már csak a Cseh Köztársaságnak és Lengyelországnak kell lezárnia a ratifikációs folyamatot.

    A szerződés a döntéshozatali folyamat egyszerűsítésén túl azt hivatott elősegíteni, hogy az Európai Unió a jövőben még nagyobb súllyal tudjon fellépni a nemzetközi színtéren.

    További információk a Lisszaboni Szerződés ről
    Kapcsolódó cikkek
    HÍREK
    HÍREK

     


    ISMERI MÁR?
    Európa Pont

    Az Európai Unió szakmai és kulturális találkahelye Budapesten

    A májusi programból:

    Fókuszban:
    Európai identitás és állampolgárság, fogyasztóvédelem

    Máj. 4.: Európa jövője vitaest 

    Máj. 5.: Európa-nap

    Máj. 11.: Lumiére Filmklub: Inkubátor

    Máj. 22.: Európa szalon: Artur Domoslawski

    Bővebben...


    Utolsó frissítés: 2010/10/30  |Az oldal tetejére