Atstovybė Lietuvoje

Naujienos

Pages

22/02/2017

Vasario 22 d. Europos Komisija paskelbė valstybių narių ekonominės ir socialinės padėties ataskaitas, skirtas visoms valstybėms narėms, išskyrus Graikiją, kuriai taikoma speciali stabilumo paramos programa.  

Category:
Ekonomika, finansai ir mokesčiai / Konkurencija
17/02/2017

Vasario 17 d. Europos Komisija patvirtino, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimas trims mėnesiams sustabdyti televizijos kanalo „RTR Planeta“ programų rusų kalba retransliaciją iš Švedijos neprieštarauja ES teisei.

Category:
Kultūra, švietimas ir jaunimas
15/02/2017

Vasario 14 d. Komisija pasiūlė iš dalies pakeisti Reglamentą dėl komiteto procedūros ir padidinti ES teisės aktų įgyvendinimo procedūrų skaidrumą ir atskaitomybę.

Category:
Apie ES
15/02/2017

Europos Komisija nusprendė pateikti pagrįstas nuomones Lietuvai, taip pat Austrijai, Čekijai, Estijai, Kiprui,  Liuksemburgui, Portugalijai ir Rumunijai dėl nepranešimo apie visišką Direktyvos dėl ES piliečių teisės dirbti kitoje valstybėje narėje (Direktyva 2014/54/ES) perkėlimą į nacionalinę teisę.

Category:
Užimtumas ir socialinės teisės
15/02/2017

Vasario 15 d. Europos Parlamentas nubalsavo už ES ir Kanados išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (IEPS). Progresyviu IEP susitarimu bus nustatytas naujas pasaulinis prekybos susitarimų darnaus vystymosi skyrių standartas. Taip yra dėl to, kad susitarimu ES ir Kanada įsipareigojo užtikrinti, kad ekonomikos augimas, socialinis vystymasis ir aplinkos apsauga skatintų vienas kitą.

Category:
Išorės santykiai ir užsienio reikalai
13/02/2017

Pernai Europos ekonomika pasirodė esanti atspari pasauliniams pokyčiams, todėl manoma, kad šiais ir kitais metais jos atsigavimas tęsis: Pirmą kartą per beveik dešimtmetį tikimasi, kad ES valstybių narių ekonomika augs visu prognozės laikotarpiu (2016, 2017 ir 2018 m.). Tačiau šias perspektyvas gaubia didesnis, nei įprasta, netikrumas.

Category:
Ekonomika, finansai ir mokesčiai / Konkurencija
08/02/2017

Pagal susitarimą, kurį vasario 7d. pasiekė Europos Parlamento, valstybių narių ir Europos Komisijos derybininkai, Europos gyventojai per keliones Europos Sąjungoje netrukus galės naudotis visa savo filmų, sporto renginių, e. knygų, vaizdo žaidimų arba muzikos įrašų prenumerata internetu. Tai pirmasis susitarimas, susijęs su ES autorių teisių taisyklių modernizavimu, Komisijos pasiūlytu bendrosios skaitmeninės rinkos strategijoje.

07/02/2017

Vasario 6 d. Leveno universitete (Belgija) per apdovanojimų įteikimo ceremoniją už mokslinius tyrimus, mokslą ir inovacijas atsakingas Komisijos narys Carlosas Moedasas įteikė 1 mln. eurų programos „Horizontas“ premiją už geresnį antibiotikų naudojimą, o už sveikatą ir maisto saugą atsakingas Komisijos narys Vytenis Andriukaitis su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms kovojančioms NVO įteikė ES sveikatos srities apdovanojimus.

Category:
Aplinka, vartotojai ir sveikata
07/02/2017

Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas, siekdama sužinoti jaunimo, dėstytojų, su jaunimu dirbančių asmenų, jaunimo organizacijų, darbdavių ir kitų suinteresuotųjų subjektų nuomonę apie neseniai pradėjusio veikti Europos solidarumo korpuso prioritetus ir galimybes jį stiprinti.

Category:
Kultūra, švietimas ir jaunimas
06/02/2017

2017 m. vasario 6 d. Komisija patvirtino aplinkos nuostatų įgyvendinimo peržiūrą – naują Europos aplinkos politikos ir bendrai sutartų taisyklių įgyvendinimo tobulinimo priemonę. Taip pradedamas naujas procesas. Komisija kartu su valstybėmis narėmis šalins įgyvendinimo spragų atsiradimo priežastis ir ieškos būdų, kaip spręsti problemas, kol joms dar neprireikė skubaus sprendimo.

Category:
Aplinka, vartotojai ir sveikata

Pages