Naršymo kelias

Naudingos nuorodos
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

Leidinys „Skaitmeninės rinkos debesyse“ parengtas remiantis stovyklos „Europos verslo reporteris 2015“ metu aptartomis Europos skaitmeninės rinkos ir interneto žiniasklaidos plėtros idėjomis. Šią stovyklą jau ketvirtą kartą organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su dienraščiu „Verslo žinios“ ir UAB „Baltnetos komunikacijos“. 2015-ųjų metų stovyklos tema buvo „Internetas be sienų. Skaitmeninė žiniasklaida ir ES bendroji skaitmeninė rinka“. Stovyklos dalyviai – 20 žurnalistikos, politikos mokslų, ekonomikos studijų ir kitų sričių atstovų. Penki geriausieji stovyklos darbai įtraukti į leidinį.

 

Atsisiuntimui:

E. leidinys PDF formatu pdf - 2 MB [2 MB]  

Pranešėjų skaidrės PDF formatu pdf - 13 MB [13 MB]  

Europos gidas žurnalistams

 

<< Atidaryti elektroninę „Europos gido žurnalistams“ versiją >> pdf - 10 MB [10 MB]

 

Leidinyje vienoje vietoje pateikiami svarbiausių ES institucijų, taip pat informaciją apie Bendriją teikiančių organizacijų Lietuvoje aprašymai ir kontaktai; nuorodos į naudingus informacinius šaltinius bei duomenų bazes apie ES; Bendrijos institucijų funkcijų bei 2015-ųjų metų veiklos prioritetų suvestinė ir kt. 

Kadangi kompiuteriai, išmanieji telefonai ir planšetės jau tapo svarbiausiais daugelio iš mūsų informacijos vartojimo įrenginiais, šiemet šalia popierinės gido versijos parengėme ir elektroninę. Ją kviečiame pavartyti bei naudoti ne tik žurnalistus, tačiau visus, kuriems darbe, studijose ar kitose srityse nuolat prireikia informacijos apie ES, jos institucijų kontaktų. 

 

Europos Sąjungos institucijų informacijos žiniasklaidai šaltiniai

Europos Sąjungos TV naujienų tarnyba (Europe by Satelite – EBS)

 

Žurnalistams skirtas tiesioginis kasdienių išankstinių apžvalgų srautas, prieinamas sparčiuoju internetu standartine įvairialypės terpės programine įranga. TV kompanijos gali iš EbS nemokamai gauti tiesiogines įvykių transliacijas ir archyvinius kadrus.

Internete adresu: http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Europos Komisijos žiniasklaidai platinama informacija

 

Pranešimai spaudai ir pagrindinė informacinė medžiaga yra skelbiami virtualioje EK RAPID duomenų bazėje internetene vėliau kaip per valandą po to, kai ji pateikiama žurnalistams Briuselyje.

Internete adresu: http://europa.eu/rapid/

Visa žiniasklaidai platinama informacija skelbiama adresu  http://europa.eu/press_room/index_en.htm

Europos Sąjungos reikalų kalendorius

 

ES reikalų kalendorius yra visoms žurnalistų grupėms (tiek dirbantiems Briuselyje, tiek visiems kitiems) skirtas šaltinis. Kalendoriuje iš anksto paskelbus apie ES institucijų planus, žurnalistams yra lengviau laiku suplanuoti reportažus ir transliacijas europinėmis temomis, susirinkti praktinę ir kontekstinę informaciją apie kiekvieną kalendoriuje paskelbtą įvykį.

Internete adresu: http://europa.eu/newsroom/calendar/

Europos Komisijos Generalinių direktoratų  pranešimai spaudai

 

EK generaliniai direktoratai (GD) suteikia galimybę užsiprenumeruoti informacinius biuletenius ir naujienlaiškius. Jeigu jums rūpi konkreti politikos sritis, galite užsiprenumeruoti naujienas į savo el. pašto dėžutę užpildydami registracijos formą rūpimo GD puslapyje.

Plačiau

Žurnalistų akreditacija

 

Nuolatiniams korespondentams Briuselyje skirtą EK taiko bendrą Europos institucijų akreditavimo sistemą. Nuolatinis akreditavimas Europos Komisijoje žurnalistams, TV operatoriams ir fotografams suteikia teisę gauti pažymėjimą, kuris palengvina ir pagreitina akreditavimą specialiems ES renginiams.

Internete adresu: https://webgate.ec.europa.eu/olacrf/

 

Garso ir vaizdo paslaugos

 

EK Garso ir vaizdo tarnyba gali garso ir vaizdo priemonėmis tiesiogiai perduoti naujienas žiniasklaidai visame pasaulyje – internetu ir per Europe by Satelite tarnybą. Platinama informacija žiniasklaidai ir kitiems suinteresuotiems asmenims informavimo apie ES tikslais teikiama nemokamai. 

Internete adresu: http://ec.europa.eu/avservices/home/index_en.cfm

EK centrinė biblioteka

 

Biblioteka gali naudotis visi ES institucijų ir įstaigų pareigūnai. EK centrinėje bibliotekoje taip pat gali lankytis įvairių sričių specialistai ir žurnalistai.  Norintieji gauti ilgalaikę lankytojo kortelę turi pateikti prašymą raštu.

Internete adresu: http://ec.europa.eu/libraries/index_en.htm 

Euranet (Europos radijo tinklas)

 

Europos informacinių priemonių konsorciumas, apjungiantis Europos tarptautinius, nacionalinius, regioninius ir vietos transliuotojus. Euranet jungia garso bei interneto priemones: teikia informaciją apie įvykius Europoje iš tarptautinės perspektyvos bei pagerina Europos piliečių bei ES politikų komunikaciją.

Internete adresu: http://www.euranet.eu/

MAVISE

 

MAVISE duomenų bazė suteikia galimybę apžvelgti 6000 europinių, nacionalinių, regioninių bei vietinių TV kanalų, bendrovių ir nacionalinių rinkų, kuriose veikia tie transliuotojai. Teikiama informaciją, pradedant nuo kanalo transliacijų programos iki auditorijos bei finansų.  

Internete adresu: http://mavise.obs.coe.int/

Europos Parlamento Informacija žiniasklaidai

 

EP yra labiausiai prieinamas iš pagrindinių ES institucijų. Visi EP posėdžiai yra vieši, ir jo nariai paprastai noriai bendrauja su žurnalistais, nes tai proga patekti į rinkėjų akiratį.

Internete adresu: http://www.europarl.europa.eu/eplive/expert/default_en.htm

Kontaktai:

EP informacijos biuras Lietuvoje

Robertas Pogorelis

Ryšiai su žiniasklaida:
Tel.: (8 5) 212 1530
El. paštas robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Informacija žiniasklaidai apie ES Tarybą

 

ES Taryba yra viena iš trijų pagrindinių ES institucijų. Tarybos atstovai spaudai nerengia reguliarių apžvalgų ir nekalba oficialiai, išskyrus Tarybos generalinio sekretoriaus atstovą spaudai.

Internete adresu: http://www.consilium.europa.eu/

Spaudos skyrius

Rue de la Loi, 175, B-1048 Briuselis
Tel. +32 2 281 6319

Faks. +32 2 281 8026
El. paštas  press.office@consilium.europa.eu

Šaltiniai apie Europos Sąjungą internete

Norite sužinoti  apie ES? Šaltiniai internete

 

Siūlome keletą nepriklausomų šaltinių, kurie pateikia strateginius tyrimus ir studijas apie ES politikos kryptis ir komunikacijos iniciatyvas.

Plačiau

Žurnalistų asociacijos ir informacijos centrai

 

Pateikiame Žurnalistų asociacijų ir informacijos centrų sąrašus.

Plačiau

ES statistikos tarnyba (Eurostatas)

 

ES statistikos tarnyba (Eurostatas) skelbia oficialius suderintus ES, euro zonos, Europos ekonomikos statistinius rodiklius ir pateikia palyginamą, patikimą ir objektyvią kintančios Europos panoramą.

Norėdami užsiprenumeruoti elektroninius Eurostato spaudos tarnybos pranešimus spaudai ir savaitės įvykių kalendorių, kreipkitės į Eurostato spaudos tarnybą el. paštu eurostat-pressoffice@ec.europa.eu

Internete adresu http://epp.eurostat.ec.europa.eu/portal/page/portal/eurostat/home/

EK statistikos agentūra (Eurobarometras)

 

EK statistikos agentūra (Eurobarometras) atlieka ES gyventojų nuomonės tyrimus nuo 1973 metų. Pagrindinis tyrimų tikslas - gauti informaciją apie gyventojų nuomonę, kad į ją būtų atsižvelgta formuojant ES politiką.

Internete adresu http://ec.europa.eu/public_opinion/index_en.htm

Naujienų prenumerata http://ec.europa.eu/coreservices/mailing/index.cfm?form=register&serviceid=36775&lang=en

ES sprendimų priėmimo eigos bazė (PreLex)

 

PreLex, tarpinstitucinių procedūrų duomenų bazėje, galima susipažinti su konkrečių sprendimų priėmimo eiga. Šiame tinklalapyje skelbiamos nuorodos ir  tekstai elektroniniu formatu: EK dokumentai, Oficialusis leidinys, EP dokumentai, Tarybos pranešimai spaudai, Regionų komiteto ir Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonės ir kt. Svetainė lietuvių kalba.

Internete adresu http://ec.europa.eu/prelex/apcnet.cfm?CL=lt

ES teisės aktų duomenų bazė - EUR-Lex

 

EUR-Lex suteikia tiesioginę nemokamą  prieigą prie ES  teisės aktų. Sistemoje galima rasti ES Oficialųjį leidinį, taip pat tarptautines sutartis, teisės aktus, teismo praktiką ir teisėkūros pasiūlymus.

Internete adresu http://eur-lex.europa.eu/

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 17/02/2016  |Į puslapio pradžią