Naršymo kelias

Tauragės atstovai su ekonomikos ir verslo ekspertais aptars regiono ekonomikos perspektyvas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2012/11/21 10:32:28

Š. m. lapkričio 29 d. 15 val. Kauno kolegijos Tauragės skyriuje vyks debatai „Tauragė 2013 metais: užimtumo ir verslo galimybės“. Šis renginys yra dalis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuojamo debatų ciklo Lietuvos regionuose, kurių metu siekiama su vietos atstovais ir žinomais ekspertais aptarti regionų ekonomikos perspektyvas.

  Ruošiantis debatams buvo atliktas Tauragės rajono gyventojų nuomonės tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip gyventojai vertina savo regiono verslo aplinką ir plėtros kryptis. Tyrimas parodė, kad 9 iš 10 Tauragės rajono gyventojų mano, kad daugiausia dėmesio reikėtų skirti gamybos plėtrai rajone. Didelė dalis gyventojų (66 proc.) mano, kad prioritetinė sritis turėtų būti sąlygų smulkiam ir vidutiniam verslui gerinimas. Tyrimas parodė, kad šiuo metu tauragiškiai verslo plėtros galimybes savo regione vertina gana pesimistiškai. Beveik pusė tyrime dalyvavusių respondentų mano, kad turėtų būti geriau išnaudojamas logistikos (45 proc.) ir žemės ūkio (44 proc.) potencialas.

  „Kokią ateitį savo kraštui kuria tauragiškiai? Ypatinga krašto geografinė padėtis, artima kaimynystė su išorine Europos Sąjungos siena, netoliese pradėtos atominės elektrinės statybos: kaip su iššūkiais tvarkosi Tauragės žmonės, verslas ir valdžiai? Kas geriausiai užtikrina smulkaus verslo ir investicijų perspektyvas regione – valdžia, Europos Sąjungos instrumentai ar verslininkų iniciatyva? Šiuos klausimus aptarti pakvietėme ekonomikos ekspertus bei verslo, valdžios ir bendruomenės atstovus“, - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

  Debatuose dalyvaus Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Vaiva Šečkutė, Darbo ir socialinių tyrimų instituto mokslininkas dr. Arūnas Pocius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas Giedrius Sudikas, „Tauragės apskrities verslininkų asociacijos vadovas Darius Stankus, Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė kartu su regiono verslo atstovais ir gyventojais. Diskusiją ves žurnalistas Audrys Antanaitis.

  Atviroje diskusijoje, vyksiančioje lapkričio 29 d. 15 val. Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, kviečiame dalyvauti visus neabejingus šio regiono ateičiai.

   Norinčius dalyvauti mielai kviečiame registruotis el. paštu benigna.chijenaite@ec.europa.eu iki š.m. lapkričio 28 d.

   Debatus organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

   

  Tauragės regiono gyventojų nuomonės dėl verslumo sąlygų regione tyrimo rezultatai ppt8 - 394 KB [394 KB]

  Paskutinį kartą atnaujinta: 21/11/2012  |Į puslapio pradžią