Naršymo kelias

„Žaliosiose europiečių atostogose“ apsilankė 8000 žmonių
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/04/08

2010 m. rugpjūčio 15 d. Palangoje baigėsi keturias dienas trukęs jau trečiasis „Žaliųjų europiečių atostogų“ renginių ciklas. Į jas šiemet užsuko rekordiškai daug palangiškių ir poilsiautojų – apie 8000. Lankytojai aktyviai domėjosi specialistų pateikiama informacija apie nykstančią gamtos įvairovę ir klimato kaitą, dalyvavo viktorinose, kūrybinėse ir edukacinėse projekto veiklose.  

  „Žaliosiose europiečių atostogose“ apsilankė 8000 žmonių

  Gausiausiai lankytojų pritraukė sekmadienį vykęs „Žaliųjų europiečių atostogų“ uždarymo vakaras, kuriame vyko fakyrų pasirodymas ir koncertavo atlikėja Jurga Šeduikytė. Gamtosaugos aktualijoms neabejinga muzikantė taip pat su susirinkusiais bendravo ekologijos temomis, pati ragino žmones gyventi atsakingiau.

  Jurga pabrėžė, kad darniai sugyventi su gamta reikia mokytis nuo pat mažens, o paklausta, kaip pati prisideda prie gamtos saugojimo, sakė niekada nepaliekanti šiukšlių miške ar paežerėje, o radusi šiukšlių, būtinai jas surenka.

  „Žaliųjų europiečių  atostogų“ lankytojus šiemet pasitikusius šūkiu „Mes visi susiję“, Europos Komisijos atstovybė siekė atkreipti visuomenės dėmesį į dėl žmogaus veiklos sparčiai nykstančias gamtos ekosistemas ir šių procesų keliamus pavojus žmonijai. Mokslininkų teigimu, pasaulyje gyvūnų bei augalų rūšys nyksta didžiule sparta, Europos Sąjungos teritorijoje maždaug pusei žinduolių ir daugiau nei 3000 augalų rūšių yra iškilęs pavojus išnykti.

  „Norime padėkoti Palangos miesto savivaldybei, kuri suteikė galimybę surengti projektą centrinėje miesto aikštėje – čia sulaukėme daugybės lankytojų. Žmonės domėjosi, ar iš tiesų biologinės įvairovės nykimo procesai vyksta ir Lietuvoje, klausinėjo, kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti siekiant išsaugoti pražūtingus klimato kaitos ir gamtos nykimo procesus“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje l.e.p. vadovė Laimutė Pilukaitė.

  Renginio programa pdf - 190 KB [190 KB]

  "Tavo bioįvairovės nuotrauka". Tokią nuotrauką gali susikurti pats apsilankęs http://apps.facebook.com/biodiversity/

                

   

  Svarbu kiekvienam 

  Vis daugėja įrodymų, kad klimatas kinta ir kad šiai kaitai labiausiai įtaką daro žmogus.  Kyla klausimas – ką ir kaip reikėtų daryti, kad išvengtume nepageidaujamų reiškinių ir žemė liktų tinkama gyventi kitoms kartoms?

  Laisvalaikio miestelyje ne tik daugiau sužinosite apie klimato kaitos keliamas problemas ir įsitikinsite, kad reikia tausoti gamtą ir išsaugoti biologinę įvairovę, bet ir  smagiai praleisite laiką.

  Tai – ilgalaikis tęstinis projektas, skirtas žmonių švietimui, taip pat draugiškiems aplinkai įgūdžiams formuoti.

   

  Organizatoriai ir partneriai

  Projekto iniciatorius ir organizatorius – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Pagrindiniai projekto partneriai: Palangos miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Danijos Ambasada Lietuvoje, ekologinis klubas „Žvejonė”, Šiaurės Ministrų Tarybos biuras Lietuvoje

  Atskirų projekto veiklų partneriai – VšĮ „Žaliasis taškas”, „EMP Recycling”, VšĮ „Energijos taupymo priemonės” ir kitos organizacijos.

   

  Informaciniai partneriai

  „15 minučių – geriausias draugas“, „Laluna“, Lietuvos radijas ir televizija“, „Balticum TV“, „Pliažo radijas“.

   

  Daugiau informacijos apie klimato kaitą

  Klimato kaita – tai pagrindinis veiksnys, dėl kurio Žemėje nyksta augalų ir gyvūnų įvairovė. Remiantis naujausiais tyrimais, nyksta du trečdaliai gamtos ekosistemų. 2010-ieji metai paskelbti Tarptautiniais biologinės įvairovės metais. Visame pasaulyje organizuojami renginiai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į biologinės įvairovės nykimo problemą ir paskatinti visuomenės narius elgtis draugiškiau aplinkai.

  Europos Komisija taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir jau trečią kartą vykdo kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.

  Šiais metais projekto „Žaliosios europiečių atostogos“ metu bus akcentuojama biologinės įvairovės išsaugojimo tema.

   

  Kampanija "Mes visi susiję"

  Kampanija "Tu gali kontroliuoti klimato kaitą"

  Elektros energijos taupymo skaičiuoklė

  Kampanija "Užsikrėsk taupymo virusu"

  Filmukas "Taupykime energiją"

  Filmukas "Jau laikas"

   

   

  Related Information

  Nuotraukos iš spaudos konferencijos Palangoje

  Nuotraukos iš spaudos konferencijos Palangoje

  Nuotraukos iš laisvalaikio miestelio „Žaliosios europiečių atostogos”. Dienos tema ,,Oras ir žmogus“

  Nuotraukos iš laisvalaikio miestelio „Žaliosios europiečių atostogos”. Dienos tema ,,Oras ir žmogus“

  Dienos tema ,,Žemė ir žmogus“

  Dienos tema ,,Žemė ir žmogus“

  Dienos tema ,,Vanduo ir žmogus“

  Dienos tema ,,Vanduo ir žmogus“

  Dienos tema ,,Ugnis ir žmogus“

  Dienos tema ,,Ugnis ir žmogus“

  Paskutinį kartą atnaujinta: 31/10/2010  |Į puslapio pradžią