Naršymo kelias

„Nepirk Kalėdų. Susikurk!"
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/01/01

Paskelbti konkurso ''Nepirk Kalėdų. Susikurk!'' nugalėtojai

  „Nepirk Kalėdų. Susikurk!"

          

   

  Žiūrėkite trumpą filmuką:

  Panda sugėdintoja linki linksmų ir kūrybingų šv. Kalėdų!

  Nepirk Kalėdų! Susikurk! Išsirink medį ar kitą augalą. Padabink jį savo pasigamintais papuošalais. Nufotografuok ir dalyvauk konkurse. Konkurso nuostatus rasi žemiau šiame puslapyje

  Konkursui atsiųstos nuotraukos (I dalis)

  Konkursui atsiųstos nuotraukos (II dalis)

   

  KONKURSO NUGALĖTOJAI

   

   Nuo 2009 m. gruodžio 15 d., antradienio, Vilniuje ir kituose didžiuosiuose šalies Lietuvos miestuose buvo galima išvysti neįprastai dekoruotas Kalėdines eglutes ar kitus medžius – jie papuošti žaislais, pagamintais iš antrinių žaliavų, kurias pateikė vietos įmonės. Šie medeliai – akcijos „Nepirk Kalėdų. Susikurk!" dalis.

  Foto reportažai iš Lietuvos miestų

  Alytaus, Kauno, KlaipėdosPanevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Vilniaus, Visagino

   

  Akcijos tikslas: subūrus įmones, amatininkus ir vietos bendruomenę skatinti įmonių ir gyventojų socialinę atsakomybę – kurti šventę ne perkant naujus trumpalaikius blizgučius, o juos sukuriant iš aplink esančių nebereikalingų medžiagų. Projekto organizatoriai tikisi, kad šios šventinės eglės paskatins gyventojus ieškoti kūrybiškų sprendimų kaip panaudoti nebereikalingas medžiagas, mažinti vartotojiškumą ir saugoti aplinką.

  Akciją organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Eko-laboratorija ir Europos informacijos centrai – Europe Direct. Akcija vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine.

  Visi Lietuvos gyventojai yra kviečiami prisidėti prie šios akcijos. Žmonės, nusprendę patys pasigaminti žaisliukus ir dekoruoti jais savo Kalėdinius medelius, galės dalyvauti originaliausio, gražiausio bei ekologiškiausio Kalėdinio medelio konkurse. Konkursas prasidės gruodžio 15 d. ir tęsis iki gruodžio 24-osios, o nugalėtojų lauks ekologiški prizai.

  Šiuo projektu Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Ekolaboratorija ir Europos informacijos centrai Europe Direct simboliškai užbaigia 2009 – Europos Kūrybiškumo ir naujovių metus.

   

  Žiūrėkite Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje filmukus ekologijos ir klimato kaitos tematika:

  Pandos sugėdintojos serijos: Rūšiuok šiukšles,  Taupyk elektrą,  Taupyk vandenį, Naudok rutulinį dezodorantą, Panda sugėdintoja grįžta

  Kiti filmukai: Sniegas, Jau laikas

   

  Tapkite Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje puslapio gerbėjais feisbuke

  Tapkite Europos informacijos centrų "Europe Direct" puslapio gerbėjais feisbuke

   

  Konkurso "Nepirk Kalėdų. Susikurk!" nuostatai

   

  1. Konkurso tikslas – sukurti Kalėdinius žaisliukus ir jais papuošti savo eglutę, medelį, kambarį, lauką ir pan. Visi žaisliukų gamybai naudojami papuošimai turi būti pagaminti iš antrinių žaliavų, pavyzdžiui, tekstilės, plastiko, popieriaus ar kitokių atliekų.

  2. Konkurso dalyviai turi nufotografuoti savo pagamintus žaisliukus arba jais papuoštą  eglutę, medelį, kambarį, lauką ir nuotrauką atsiųsti adresu Lina.Pikciunaite@ec.europa.eu. Reikalavimai nuotraukai – jpg arba gif formatas, rekomenduojamas dydis 500x375 px, bylos dydis ne daugiau kaip 1 Mb. 

  3. Nuotraukas galima siųsti iki 2009 m. gruodžio 28 dienos. Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai.

  4. Visi darbai turi atitikti autorių teises reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Darbuose draudžiama vaizduoti teiginius, faktus, informaciją arba citavimus, kurie įskaudintų ar pažemintų kitus žmones ar žmonių grupes, taip pat kūrybiniai darbai neturi skatinti nusikalstamos veiklos ar įstatymų pažeidimo.

  5. Atsiųstas nuotraukas vertins Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Ekolaboratorijos sudaryta vertinimo komisija. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti sausio 13 d. internetinėje svetainėje www.europa.eu/lietuva .

  6. Konkurso prizas – sveikų produktų rinkinys.

  7. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti taisykles ir apdovanojimus. Apie pakeitimus bus skelbiama Europos Komisijos atstovybės interneto puslapyje www.europa.eu/lietuva, ir jie įsigalios nuo pakeitimo momento.

  8. Visi konkursui pateikti darbai yra Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje nuosavybė. Nuo registracijos dienos Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi teisę keisti, redaguoti, pildyti, modifikuoti, kopijuoti darbus, publikuoti juos internete, naudoti kompaktinėse plokštelėse ar žiniasklaidoje.

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią