Naršymo kelias

Daugiau nei 20 tūkstančių moksleivių iš 411 mokyklų tikrinosi žinias Europos egzamine
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/09/05

Moksleiviai ir visi norintys gegužės 9-ąją tikrinosi savo  žinias apie Europos Sąjungą (ES). 411-os Lietuvos mokyklų mokytojai surengė žinių apie ES  patikrinimą – Europos egzaminą ir Europos viktoriną. Pasitikrinti žinias ir atsakyti į klausimus apie ES iki gegužės 15 d. gali ir socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai. Europos egzaminas  jau antrus metus iš eilės organizuojamas Europos dienos proga.

  Daugiau nei 20 tūkstančių moksleivių iš 411 mokyklų tikrinosi žinias Europos egzamine

  Žinių apie ES patikrinimą mokyklose sudaro dvi dalys: Europos egzaminas ir Europos viktorina. 10–12 klasių moksleiviai varžėsi Europos egzamine, kur jiems buvo pateikti klausimai apie tai, kaip veikia ES, apie ES istoriją, piliečių teises ir bendrosios rinkos galimybes, eurą, valstybes nares ir įvairias su ES susijusias įdomybes. Iš mokykliniame ture dalyvavusių mokinių bus atrinkti 30, kurie gegužės 20 dieną varžysis dėl geriausiai ES reikalus išmanančio moksleivio vardo konkurso finale Vilniuje. Finalo prizininkai ir jų mokytojai bus apdovanoti pažintinėmis kelionėmis į ES institucijas Briuselyje.

  Jaunesniųjų klasių moksleiviai dalyvavo Europos viktorinoje, kur jų laukė paprastesni klausimai.

  Mėginti atsakyti į Europos egzamino klausimus galės ne tik užsiregistravusių mokyklų moksleiviai, bet ir interneto naudotojai. Egzaminas internete šiemet rengiamas gegužės 9–16 d. socialiniame tinkle „Facebook“ (www.facebook.com/europos). Laimėtojas bus apdovanotas planšetiniu kompiuteriu „iPad“.

  Egzamino klausimai sudaryti remiantis specialia metodine medžiaga, kurią užsiregistravusiems mokytojams iš anksto pateikė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, taip pat švietimo programomis ir viešai prieinama informacija.

  Europos egzaminą, kurio tikslas – didinti visuomenės, ypač moksleivių, domėjimąsi ES, europiečių teisėmis ir bendrosios rinkos galimybėmis, organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos informacijos centrais „Europe Direct“ ir Jaunimo Europos komanda. Šis egzaminas yra tradicinė Europos dienos renginių ciklo dalis. Daugiau informacijos apie Europos egzaminą ir jo taisykles galima rasti šioje svetainėje.

   

  Teisingi atsakymai į 2011 m. gegužės 9 d. vykusio Europos egzamino užduotis (atsisiųsti) .

  Teisingi atsakymai į 2011 m. gegužės 9 d. vykusios Europos viktorinos užduotis (atsisiųsti) .

  Europos egzaminas

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/05/2011  |Į puslapio pradžią