Naršymo kelias

Žiniasklaidos apdovanojimai „EuroMedija 2009“ iškeliavo dvylikai redakcijų atstovavusiems žurnalistams
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/07/03

Vakar baigėsi pirmieji Europos Komisijos atstovybės Lietuvos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos surengti „Euromedija 2009" apdovanojimai, pagerbę Lietuvos spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistus ir tinklaraštininkus. Su  šūkiu "Jokių ančių 2009!" vykusioje šventėje susitiko tie, kurių publikacijos skatino domėtis taupia energetika ir kova su klimato kaita, diskutuoti Europos ateities, konkurencingumo ir užimtumo temomis.

  Žiniasklaidos apdovanojimai „EuroMedija 2009“ iškeliavo dvylikai redakcijų atstovavusiems žurnalistams

  Keturios dešimtys autorių pateikė konkursui 75 darbus, kurie įvertinti už kūrybiškumą ir analitiškumą, kalbą ir vaizdinį iliustravimą, įnašą į diskusiją apie Lietuvos interesus ir lūkesčius Europos valstybių šeimoje. Daugiau nei šimtą žiniasklaidos atstovų renginyje pasveikino Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė. Šventėje dalyvavę Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Jaunųjų žurnalistų klubo (vad. E.Straigytė) nariai įamžino šventės akimirkas ir ėmė interviu iš laureatų ir šventės svečių.  

  Prestižinės ir daugiausiai dalyvių sulaukusios nominacijos „Europos plunksna" - geriausias Metų spaudos žurnalistas - I vietos laureatu tapo žurnalistas Rytas Staselis už straipsnius „Buridano asiliuko klajonės", „Šoko terapeutas", publikuotus žurnale „Verslo klasė". II vietą užėmė žurnalistė Valdonė Savulionytė už straipsnius „ES dėl energetinio saugumo susikibs už rankų", „Kur dirbs Yangas, Jonas ir Chuanas", publikuotus „Lietuvos žiniose". III vietos laureate paskelbta „Verslo žinių" žurnalistė Teresė Staniulytė už straipsnius „Eilėje prie pinigų: vieni lygūs, o kiti – lygesni", „Valdžia Lietuvą nurideno prie EK žarijų duobės", „Lietuviški silicio slėniai – daug ir smulkių".

  Nominacijos „Europos balsas"  - Metų radijo žurnalistas - I vietos laureatais paskelbta Lietuvos radijo laidos „Gimtoji žemė" kūrybinė grupė: prodiuserė Rima Jakutytė, vyresnysis redaktorius Arvydas Urba, redaktoriai Regina Montvilienė, Kostas Pivorius ir Algirdas Steponavičius už autorinę radijo laidą „Gimtoji žemė". II vietos laureatai - Alytaus radijo laidų „FM99" žurnalistai Vilija Ramanauskienė ir Liudas Ramanauskas už autorines radijo laidas „Europos klubas".

  Nominacijos„Europos regionietis" - Metų regioninės žiniasklaidos žurnalistas -I vietos laureate tapo „Kupiškėnų minčių" žurnalistė Nida Šulcienė už straipsnių ciklą „Europos Parlamentas iš arti", „Parlamentas ir parlamentarai". II vietą užėmė Alytaus radijo „FM99" žurnalistė Vida Ramanauskaitė Grišmanauskienė už autorines radijo laidas „Europiečių žaliosios atostogos" ir „Europos dienos 2009". III vieta atiteko „Gimtojo Rokiškio" žurnalistei Daliai Zibolienei už straipsnius „Loterija su 5,5 procento laimingųjų", „Mokesčių mokėtojų pinigų paieškos – be rezultato", „Prie europinių vandentvarkos projektų prisidėsime iš savo kišenės".

  Nominacijos„Europos studentas" - Metų jaunasis autorius (gimusiam 1983 m. ar vėliau) - I vietos laureate paskelbta žurnalistė Mėta Marija Valiušaitytė už straipsnius  „Virtuvė muziejuje, paroda virtuvėje, žavingoji akimirka širdyje", „Berlyno kavinėse ne kava svarbiausia", publikuotus „Gero skonio" žurnale ir straipsnį „Meną pirkti, pirmiausia, širdimi" publikuotą žurnale „Valstybė". II vietą užėmė žurnalistė Rasa Vaitkevičiūtė už reportažus „Salos", „Centrai", „Tarša", transliuotus per „M-1", „M-1 plius" ir „Lietaus" radijo stotis.

  Nominacijos„Eurotinklius" - Metų interneto vartų žurnalistui - I vietą laimėjo interneto svetainės www.vz.lt žurnalistė Vija Pakalkaitė už straipsnius „Išvykstanti Švedijos ambasadorė: vis dar jaučiamės aukomis", „ES imasi Baltijos šalių energetikos", „Siekia ne atominės darbo pratęsimo, o „lėto išjungimo".

  Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus vadovaujama konkurso žiuri, kurią sudarė konkurso partnerių atstovai, nusprendė neskirti apdovanojimų dvejose: Europos akies - Metų televizijos žurnalisto ir Euroblogerio - Metų tinklaraštininko, kategorijose.

  Visi pirmųjų vietų laimėtojai apdovanoti Europos Komisijos atstovybės prizais – specialiai žurnalisto darbui pritaikytu nešiojamuoju kompiuteriu. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai – kelionėmis į Briuselį ir Nobelio premijos laureato Alo Goro knygomis "Nepatogi tiesa".

  „EuroMedijos 2009“ partneriais buvo Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, Nacionalinė miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos žurnalistikos centras, Interneto žiniasklaidos asociacija, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakultetas ir Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedra.

  Iki pasimatymo "Euromedija 2010"!

   

  Daugiau informacijos:

  Jurgis Vilčinskas

  Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas

   

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

  Naugarduko g. 10

  LT - 01309 Vilnius

  Tel: +370 5 2313191; Mob.: +370 650 90630

  Faksas: +370 5 2313192

  El. paštas: Jurgis.Vilcinskas@ec.europa.eu  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią