Naršymo kelias

Jaunieji Lietuvos žurnalistai Vasaros akademijoje rengs interneto publikacijas apie Europos politiką
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/05/06

Birželio 27 – liepos 2 dienomis jau antrus metus iš eilės Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizuoja Europos vasaros akademiją „Naujienos apie Europą Lietuvai“, skirtą žurnalistikos studentams bei jauniesiems profesionalams iš įvairių regioninės žiniasklaidos priemonių.

  Jaunieji Lietuvos žurnalistai Vasaros akademijoje rengs interneto publikacijas apie Europos politiką

   

  Savaitę truksiančiuose mokymuose bei seminaruose 25 konkurso būdu atrinktiems žurnalistams iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Kuršėnų, Tauragės ir Klaipėdos bus siekiama suteikti reikiamų žinių apie Europos Sąjungos politinę darbotvarkę, sprendžiamus klausimus bei įvykius, politinės komunikacijos specifiką, Briuselio žurnalistinę kultūrą, taip pat supažindinti juos su įvairiais informacijos šaltiniais, kuriuos gali naudoti žurnalistas, esantis toli nuo Briuselio politinio gyvenimo. Pusė užsiėmimų laiko bus skiriama straipsnių, video reportažų aktualiomis Lietuvos visuomenei ES temomis parengimui bei publikavimui internete.

   „Europos Sąjungos politinės, ekonomikos, o taip pat ir kultūros naujienos tampa vis aktualesnės ir sulaukia atgarsių įvairiose visuomenėse. Teminiu požiūriu vertinant, įvairiose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse daugiausia europinės informacijos pateikiama apie Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, didelis dėmesys skiriamas ekonomikos ir verslo aktualijoms. Vis dėlto įdomios informacijos apie ES, patraukliai pateikiamų europinių žinių Lietuvos žiniasklaidoje yra mažai. Tikimės, kad jaunųjų žurnalistų sukurti darbai pasiūlys naujų temų ir įžvalgų, neapsiribos vien Lietuvos įvykiais, bet pademonstruos kritinio ir platesnio europinio mąstymo patirtį“, - sakė VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

  Pasak Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovo Jurgio Vilčinsko,  "nors ES klausimai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti tolimi ir sudėtingi, nedidelė žurnalisto ar mažos redakcijos laiko ir pastangų "investicija" tikrai atsipirks naujomis istorijomis ir temomis, įprasminančiomis Lietuvos ir jos žmonių gyvenimą Europoje. Tai puikiai atitinka Vasaros akademijos misiją – "apginkluoti" jaunus žurnalistus naujais darbo įgūdžiais ir pasiūlyti jiems interpretuoti europinius įvykių ir naujienas bendraminčių ir patyrusių profesionalų kompanijoje.  

  Paskaitas Europos vasaros akademijos dalyviams skaito bei seminarus veda ES komunikacijos specialistai, žurnalistai ir akademikai, tarp kurių Vykintas Pugačiauskas, LTV užsienio naujienų redaktorius, Robertas Pogorelis, Europos Parlamento atstovas Lietuvos žiniasklaidai, Aistė Žilinskienė, „DELFI“ redaktorė ir komunikacijos vadovė, Jurgis Vilčinskas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas, Auksė Balčytienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė, Aušra Vinciūnienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros lektorė ir kt.

  Per tris dienas akademijos dalyviai parengs daugiau negu 20 interneto reportažų bei istorijų, kurios bus publikuojamos „DELFI.lt“ tinklaraštyje.

  Liepos 2 d., ketvirtadieni, Europos vasaros akademijos rezultatai bus pristatyti Europos Komisijos atstovybėje Vilniuje (Naugarduko g. 10). 10 val. čia vyks diskusija, kurios tema - „Artima ir tolima Europa: žurnalistų žvilgsnis“. Diskusijoje dalyvaus dr. Mindaugas Degutis, „TNS-Gallup Lietuva“ tyrimų direktorius, Monika Garbačiauskaitė, „DELFI.lt“ vyr. redaktorė, Andrius Vaišnys, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, Indrė Makaraitytė, „Atgimimo“ vyr. redaktorė, Jūratė Damulytė, BNS vyr. redaktorė. Diskusiją moderuos VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė. 13 val. bus pristatyti akademijos dalyvių „DELFI.lt“ tinklaraštyje publikuoti darbai.

  Daugiau informacijos apie Europos vasaros akademiją bei detalią renginių programą galima rasti internete: http://www.vdu.lt/ESA/ESA.html   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią