Naršymo kelias

Savanorystės himnas kviečia keisti pasaulį
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/04/04

Savanoriška veikla užsiimantys Lietuvos gyventojai nuo šiol turės savo himną. Kompozitorius bei atlikėjas Raigardas Tautkus ir jo vadovaujamas Kauno šampaninis choras sukūrė dainą „Mums pakeliui“, kuri kviečia prie savanoriškos veiklos prisijungti daugiau žmonių.

  Savanorystės himnas kviečia keisti pasaulį

  Himnu, kurio sukūrimą inicijavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, siekiama, kad apie savanorišką veiklą sužinotų daugiau šalies gyventojų. Dainos klausytojai kviečiami kartu keisti pasaulį gerais darbais.

  2011-ieji Europos Sąjungoje (ES) buvo paskelbti Europos savanoriškos veiklos metais. Metų šūkis – „Būk savanoris – keisk pasaulį!“ ragina kuo daugiau ES gyventojų įsitraukti į savanorišką veiklą, kuria padedama visuomenei, bendruomenei ar konkretiems asmenims.

  „Kuo daugiau aplink gerus darbus neatlygintinai darančių žmonių – tuo visuomenėje geriau gyventi. Kurdami šią dainą norėjome, kad ji suteiktų įkvėpimo ne tik savanoriams, bet ir visiems, kas tiesiog turi noro kurti gražesnį pasaulį. Savanorystės himnas ragina neprarasti idealizmo ir keisti pasaulį su šypsena veide“, - sakė dainos autorius Raigardas Tautkus.

  Oficiali savanorystės himno premjera įvyks gegužės 8 d. vakarą šventinio koncerto Kauno Rotušės aikštėje metu, skirto Europos dienai paminėti. Dainai „Mums pakeliui“ taip pat sukurtas vaizdo klipas.

   „2011 m. vasario mėn. bendrovės „Vilmorus“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad du trečdaliai Lietuvos gyventojų savanoriškoje veikloje nedalyvauja tik todėl, kad jiems to niekas nepasiūlo. Tikimės, kad šis muzikinis kvietimas paskatins daugiau žmonių atkreipti dėmesį į savanorystę ir galbūt prie jos prisijungti, – sakė EK atstovybės Lietuvoje spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas, –  Savanorystė ne tik skatina visuomenės solidarumą ir savitarpio pagalbą, tačiau atneša ir ekonominės naudos valstybei. Apytikriais skaičiavimais, kai kuriose ES šalyse savanoriška veikla užsiimantys žmonės sukuria nuo 0,5 iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto“.

  „Mums pakeliui“ yra antroji daina, sukurta specialiai Europos metų temai paminėti. Pernai kūrinį „Jei aš būčiau tu“, skirtą skurdo bei socialinės atskirties mažinimo temai, vien tik internete  peržiūrėjo beveik 90 tūkst. žmonių.

   Savanorystės himno žodžiai, garso byla ir video klipas.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/05/2011  |Į puslapio pradžią