Naršymo kelias

„Europrotuose“ dalyvauja 350 komandų visoje Lietuvoje
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/03/03

Šių metų kovo mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose startavo įdomus ir linksmas žaidimas „Europrotai“. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina. Penkis trečiadienius iš eilės vyksiančiuose turnyruose dalyviai, pasitelkdami bendras žinias ir loginį mąstymą, įvertins savo žinias apie Europos kultūrą, meną, sportą, maistą, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones. „Europrotų“ žaidime savo jėgas bando ne tik jauni, bet ir vyresnio amžiaus žmonės.

  „Europrotuose“ dalyvauja 350 komandų visoje Lietuvoje

  Daugelyje miestų protų kovos vyksta pirmą kartą 

  Protų kovų turnyrai yra pamėgti ir nebe pirmus metus rengiami kitose Europos šalyse. Lietuvoje jį pirmąkart organizuoja Europe Direct – Europos informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Šių metų kovo 14 dieną prasidėjęs protų kovų turnyras „Europrotai“ vyksta net 62 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Daugelyje miestelių protų kovų tipo viktorinos vyksta pirmą kartą. Viena iš „Europrotų“ organizatorė Telšiuose Donata Veliūtė-Kazlauskienė patvirtina, kad ir Žemaitijos sostinėje protų kautynės vyksta pirmą kartą. „Pajutome turiningų renginių stoką Telšiuose, todėl nusprendėme paįvairinti savo ir visų telšiškių laisvalaikį. Planavome rengti savo „Protų kautynes“, tačiau iš Telšių informacijos centro – Europe Direct vadovės Auksės Valackonienės sužinojome, jog Lietuvoje prasideda „Europrotai“, todėl ėmėmės iniciatyvos“, – teigė „Europrotų“ Telšiuose organizatorė.

  Pasak D. Veliūtės-Kazlauskienės, telšiškiai labai noriai ir entuziastingai įsitraukė į žaidimą. „Per pirmąjį turnyrą žiūrovų į kavinę susirinko tiek, kad kai kuriems teko atsakyti, nes nebebuvo laisvų staliukų. Žiūrovai renginio metu taip pat ieškojo atsakymų į klausimus, skaičiavo taškus ir stengėsi įvertinti savo pačių žinias“, – apie telšiškių entuziazmą žaisti pasakojo organizatorė.

  Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antrasis ir trečiasis turai atspindi tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą (pvz. sportas, politika, geografija ir pan.), ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skamba muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos. Organizatorės teigimu, pirmojo turnyro metu žaidėjai sunkiai įveikė sporto, muzikos sričių klausimus, tačiau muzikinės mįslės jiems buvo pagrindinis arkliukas. Taip pat komandos lengvai įveikė vaizdinių ir bendrųjų klausimų etapus.

  Nauda – ir regionų verslininkams

  „Europrotų“ žaidimas dažniausiai vyksta miestų kavinėse ar baruose, kuriuose dalyviai ir žiūrovai gali atsigaivinti ir pasistiprinti. Telšiuose šis žaidimas vyksta kavinėje – motelyje „Branša“.

  D. Veliūtės-Kazlauskienės nuomone, „Europrotai“ – tai puiki galimybė verslininkams uždirbti. „Kai rinkdavomės į kavinę-motelį „Branša“ trečiadieniais iki renginio, prie staliukų sėdėdavo vos vienas kitas žmogus. Renginio dieną kavinė „lūžo“ nuo lankytojų skaičiaus. Manau, nebereikia nė sakyti, kad tai puikus verslo plėtojimo šaltinis“, – teigė organizatorė.

  Plungėje „Europrotai“ vyksta kavinėje „Galera“. Šio žaidimo dalyvės plungiškės Aurelijos Jonušaitės nuomone, geresnės vietos šiam konkursui mieste tikrai nėra. „Tai erdvi, jauki vieta vykti tokio tipo renginiams. Žaidimo metu galima ir atsigaivinti, ir pasistiprinti. Žaidimas „Europrotai“ – tai puikiai pasiūlyta mintis verslininkams, kurie nori pritraukti daugiau lankytojų. Neabejoju, kad, pasibaigus šio žaidimo turnyrui, panašaus pobūdžio renginiai turėtų vykti ir toliau“, – teigė plungiškė.

  Žaidime savo jėgas bando ne tik jaunimas

  „Koks ir Lietuvoje auginamas naminis gyvūnas turi daugiau nei 4 kojas?“, „Kokioje sporto šakoje pasižymėjo austras H. Maieris, žinomas „Herminatoriaus“ pravarde?“, „Kokios Europos valstybės sostinė yra padalinta į dvi dalis, kurias skiria Žalioji Linija, ir susisiekimas tarp jų yra stipriai ribojamas?“ – tokie ir daugelis kitų klausimų, susijusių su Europa, buvo pateikti per „Europrotų“ kovas Plungėje. Kovose netrūko ir šmaikščių atsakymų. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja astrofiziką Neil deGrasse Tyson ir Plutono planetą?“ viena komanda atsakė, kad mokslininkas buvo mažas kaip ir planeta. Į klausimą „Kas sieja P. H. Spaaką, R. Schumaną, N. Fontaine, H. G. Potteringą ir J. Buzeką?“ buvo pateiktas toks atsakymas: „Visi jie buvo nufotografuoti“.

  Žaidimo dalyvės plungiškės Aurelijos Jonušaitės teigimu, šis žaidimas ne tik padeda patikrinti savo žinias, susijusias su Europos šalimis, istorija, politika, vaizdais ar net muzika, bet po kiekvieno turo žinių akiratis vis prasiplečia. „Smagu kompanijoje padiskutuoti, turiningai praleisti laiką. Džiaugiuosi, kad šiame konkurse dalyvauja ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės“, – teigė Plungės Visuomenės sveikatos biuro komandai atstovavusi dalyvė. „Europrotų“ turnyre komandos, savo sudėtyje turinčios žaidėjų iki 18 ir per 50 metų, gauna papildomų taškų. Tokiu būdu pažymimi 2012 m. Europos Sąjungos paskelbti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai.

  Likus trims žaidimo turnyrams, naujos komandos dar gali registruotis savo miesto ar miestelio „Europrotų“ žaidime. Paskutinis žaidimo „Europrotai“ turnyras vyks balandžio 18 dieną.

  Išradingi „Europrotų“ kovose dalyvaujančių komandų pavadinimai

  „Makaulėnai & co“ (Telšiai)

  „Mediniai akmenys“ (Šilalė)

  „Šaltu veidu“ (Plungė)

  „Kormoranams neramu“ (Klaipėda)

  „Nieko nebaigę“ (Alytus)

  „Šeršėliafam“ (Tauragė)

  „Judantis stalas“ (Ignalina)

  „Šešėlinė vyriausybė“ (Vilnius)

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 22/05/2012  |Į puslapio pradžią