Naršymo kelias

Paskelbtas konkursas žurnalistams „EuroMedija 2009 – mąstantiems apie Lietuvą, rašantiems apie Europą“
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/05/02

Pirmą kartą Lietuvoje renkami geriausi Lietuvos spaudos, televizijos, radijo ir interneto žurnalistai ir tinklaraštininkai, kurių įdirbis ir publikacijos skatino domėtis ir dalyvauti diskusijose europiečiams aktualiais klausimais – energetika ir klimato kaita, Europos ateitimi (Lisabonos sutarties temomis), ekonomikos augimo ir užimtumo skatinimu.

  Paskelbtas konkursas žurnalistams „EuroMedija 2009 – mąstantiems apie Lietuvą, rašantiems apie Europą“

  Konkurso tikslas – įvertinti konkursui nominuotų arba save nominavusių žurnalistų 2008 metų įdirbį ir darbus, supažindinusiais visuomenę su Lietuvos narystės Europos Sąjungoje aktualijomis, skatinusiais aktyviai domėtis ir dalyvauti diskusijose svarbiomis europiečiams  temomis.

  Kovo 30 d. vyksiančiame apdovanojimų renginyje nugalėtojus pasveikins ir kalbą pasakys Europos Komisijos narė Dalia Grybauskaitė, renginį ves aktorius Andrius Žebrauskas.

   

  Kas gali dalyvauti?

  Visų Lietuvos nacionalinės ir regioninės (miestų ir rajonų) žiniasklaidos priemonių atstovai. Juos gali nominuoti kolegos žurnalistai arba jie gali nominuoti save patys.

   

  Nominacijos

  „Europos plunksna“ – Metų spaudos žurnalistas

  „Europos akis“ – Metų televizijos žurnalistas

  „Europos balsas“ – Metų radijo žurnalistas

  „Europos regionietis“ – Metų regioninės žiniasklaidos žurnalistas

  „Europos studentas“ – Metų jaunasis autorius (g. 1983 m. ar vėliau)  

  „Eurotinklius“ – Metų internetinių vartų žurnalistas

  „Euroblogeris“ – Metų tinklaraštininkas

   

  Prizai

  Pirmųjų vietų laureatai apdovanojami nešiojamaisiais kompiuteriais ir konkurso diplomais. Antrosios ir trečiosios vietos pažymimos konkurso diplomais ir paskatinamaisiais prizais, kuriuos steigia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir kiti konkurso partneriai.

  Konkurso laureatai skelbiami ir apdovanojami renginyje 2009 m. kovo mėn. pabaigoje.

   

  Vertinimo kriterijai

  Kūrybiškumas ir analitiškumas, kūrinių aktualumas ir kalba, vaizdinis iliustravimas ir įnašas į diskusiją apie Lietuvos interesus ir lūkesčius Europos valstybių šeimoje.

   

  Komisija

  Darbus vertina, nugalėtojus ir prizininkus išrenka vertinimo komisija, sudaryta iš. aštuonių narių. Jos sudėtį tvirtina Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas arba jį pavaduojantis asmuo, kuris yra ir komisijos pirmininkas. Po vieną komisijos narį deleguoja Lietuvos žurnalistų sąjunga, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, Vytauto Didžiojo Universiteto Viešosios komunikacijos katedra. Stebėtojo teisėmis dalyvauja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas.

   

  Susidomėjote?

  Užpildykite nominacijos anketą msw8 - 55 KB [55 KB] . Kartu su anketa pateiktini konkurso temą atitinkantys autoriaus darbai (ne daugiau kaip trys) ir jų iliustracijos (nuotraukos, video medžiaga ir kt.) Darbai konkursui turi būti pateikti skaitmeniniu formatu (.doc, .pdf, .jpeg, .mpeg, .avi, ir .wmv formatais)  Savo darbus ir užpildytą nominacijos anketą siųskite el. pašto adresu: info@lzs.lt arba  adresu Lietuvos žurnalistų sąjunga, S. Konarskio g. 49, Vilnius, su nuoroda „Konkursui „EuroMedija 2009“.

   

  Galutinis kandidatūrų teikimo terminas – 2009 m. kovo mėn. 10 d.

  Prieš pateikdami savo kandidatūrą arba nominuodami kandidatus atidžiai perskaitykite konkurso nuostatus pdf - 70 KB [70 KB] .

  Dalyvavimo mokesčio nėra.

   

  Informacinis pranešimas spaudai msw8 - 87 KB [87 KB]

   

  Related Information

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią