Naršymo kelias

Atvirų Europos namų dieną viešosiose institucijose – srautai smalsuolių
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/11/04

2010 m. balandžio 22 d., atvirų Europos namų dieną, Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje aplankė 136 svečiai: moksleivių grupės iš Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos, Šiaulių logopedinės mokyklos, Kauno Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionato, Molėtų vaikų globos namų ir individualiai užsiregistravusieji.

  Visi apsilankiusieji dalyvavo Europos pamokoje ir sužinojo daugiau apie Europos Sąjungą ir jos teikiamas galimybes. Visoms grupėms taip pat organizuota ekskursija po Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pastatą, kurios metu lankytojai susipažino su darbuotojais ir jų veikla, domėjosi jų pomėgiais ir laisvalaikiu. Jauniausiems atvirų Europos namų lankytojams didžiausią įspūdį padarė ,,Briuselį rodantis televizorius“, t. y. video-konferencijos įranga.

  Atvirų Europos namų diena organizuojama jau penktą kartą. Šiemet prie jos prisijungė ir lankytojams duris atvėrė 38 viešojo sektoriaus institucijos Vilniuje, tarp jų Prezidento rūmai, Seimo kanceliarija, Ministro Pirmininko tarnyba, 10 ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybė, 4 tarptautinių organizacijų biurai, 8 Europos Sąjungos valstybių narių ambasados, Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centras, Tarptautinis Vilniaus oro uostas ir kt. institucijos; Klaipėdoje - Valstybinio jūrų uosto direkcija.

  Apsilankyti ir dalyvauti atviruose Europos namų renginiuose pareiškė norą apie 400 susidomėjusiųjų iš Vilniaus ir įvairiausių Lietuvos vietų: Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Biržų rajono, Alytaus, Molėtų ir t. t.

  2010-ieji metai paskelbti Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais. Pagrindinis šių metų Atvirų Europos namų dienos akcentas – ne tik atverti viešojo sektoriaus institucijų duris, supažindinti su viešojo sektoriaus darbo kasdienybe, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad visi galime prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo.

   

  Related Information

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią