Naršymo kelias

Pirmųjų „Europrotų“ azartas įtraukė ir moksleivius, ir merus
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/09/03

Kovo 21-ą dieną net 62 Lietuvos miestuose ir miesteliuose prasidėjo linksmas ir intelektualus žinių žaidimas „Europrotai“. Tai Lietuvoje jau pamėgtas tradicinis protų mūšių žaidimas, tik su klausimais, kuriuos vienija bendra tema – Europa.

  Pirmųjų „Europrotų“ azartas įtraukė ir moksleivius, ir merus
  Trečiadieniais iki pat balandžio 18 d. vyks kiti žaidimo turnyrai, kuriuose dalyvauti galės ir naujos komandos. Savo miesto ar miestelio „Europrotų“ žaidimo vietą bei laiką rasite čia .

  Tam, kad būtų lengviau apsispręsti, dalinamės akimirkomis bei įspūdžiais iš pirmųjų „Europrotų“ Šilalėje ir Plungėje.

  Šilalėje smegenis mankštino net meras

  Šilalėje pasimatuoti „Europrotų“ kepures panoro 7 komandos. Sausakimšoje viešosios bibliotekos salėje dalyviai stengėsi įrodyti, kad jų žinios apie Europą ir europiečius yra vertos „Europrotų“ vardo.

  Turnyre dalyvavo įvairaus amžiaus ir profesijų atstovai, pradedant mokiniais, mokytojais, jaunimo organizacijų nariais, baigiant žurnalistais, bibliotekininkais, savivaldybės atstovais. Komandų pavadinimams netrūko šmaikštumo: „Galiorka“, „Teip!”, „Smegenų plovikės“ ir kt.

  Prie kvietimo dalyvauti žaidime prisidėjo ir netgi tapti viktorinos globėju panoro netgi pats rajono meras Jonas Gudauskas, kurio iniciatyva sukurta komanda iš Savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų narių. Į „Bekepuriai.eu“ komandą susibūrę valdžios vyrai – pats meras, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus ir administracijos vadovas Valdemaras Jasevičius – azartiški išliko iki pat žaidimo pabaigos.

  Komandų laukė 5 turai, kurių kiekvienas sudarė po 10 klausimų. Dalyviai turėjo atsakyti į bendruosius, teminius (iš sporto ir politikos srities), vaizdinius ir muzikinius klausimus. Sudėtingiausi šilališkiams pasirodė klausimai iš sporto pasaulio, žinios iš kitų sričių pasiskirstė skirtingai.

  Pirmą vietą šiame etape, surinkę 23 taškus, laimėjo komanda „Knygbosiai“, tačiau visi dalyvavusieji tikino, kad puikiai praleido vakarą, o azartas buvo šio žaidimo „arkliukas“. Jo vedinos visos komandos išreiškė norą dalyvauti antrajame etape.

  Plungėje padėjo laimėti kartų solidarumas

  Plungėje 8 „Europrotų“ komandas priėmė kavinė „Galera“. Kova buvo įtempta, kiekviena komanda norėjo laimėti. Internetas, literatūra ir kitos informacijos priemonės negalėjo būti naudojamos, tad žaidimo dalyviai turėjo pasikliauti tik savo žiniomis, išmintimi ir loginiu mąstymu.

  Žaidėjams buvo užduodami tokie klausimai kaip: „Koks ir Lietuvoje auginamas naminis gyvūnas turi daugiau nei 4 kojas?“, „Kokioje sporto šakoje pasižymėjo austras H. Maieris, žinomas „Herminatoriaus“ pravarde?“, „Kokios Europos valstybės sostinė yra padalinta į dvi dalis, kurias skiria Žalioji Linija, ir susisiekimas tarp jų yra stipriai ribojamas?“. Klausimai kėlė įvairias emocijas – juoką, susirūpinimą, abejones. Vieni atsakymus rašė užtikrintai, kiti – dvejodami, nedrąsiai, treti – tiesiog aklai spėjo.

  Komandos, savo sudėtyje turėjusios žaidėjų iki 18 ir virš 50 metų, gavo papildomų taškų. Tai paskatinimas atkreipti dėmesį į šių metų Europos Sąjungos temą – vyresnio amžiaus žmonių aktyvumas ir kartų solidarumas.

  Paaiškėjo, kad net toks nedidelis taškų skaičius gali būti lemiamas. Taip nutiko žaidimo finale, kai už žinias daugiausia taškų surinkusi komanda „Alionos grožio linija“ pirmąją vietą turėjo užleisti „Liberalų ir Chomanskytės“ komandai, kurios sudėtyje ir buvo skirtingų kartų žaidėjų.

  „Europrotų“ „trilerio“ serijos vyksta toliau. Būtinai prisijunkite!

  Parengė Rima Kairytė, Greta Mickevičiūtė

  www.euroblogas.lt

  Paskutinį kartą atnaujinta: 22/05/2012  |Į puslapio pradžią