Naršymo kelias

Iš kelionės po ES institucijas grįžę moksleiviai: Mus suvedė Europa
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/07/10

2009 m. spalio mėn. įvairių jaunimo organizacijų atstovai ir moksleiviai, laimėję Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Europos Parlamento biuro organizuotą meninių instaliacijų ir eitinių konkursą skirtą viešinti EP rinkimus, keliavo į Briuselį, tiksliau į Europos Sąjungos institucijas. Daugumai dalyvių kelionė tapo svarbiu gyvenimo įvykiu, todėl verta ją prisiminti, pasidalinti su kitais ir netgi... pakartoti!

  Per penkias dienas turėjome daug nuveikti – nuvykti į Berlyno senamiestį, nusifotografuoti prie Reichstago, Brandeburgo vartų, sudalyvauti septyniuose susitikimuose su Lietuvos ekspertais, dirbančiais Europos Sąjungos institucijose, pamatyti Briuselio istrorines vietas ir nuvykti į „Tropikų salą“. Tai atrodytų pakankama programa, tačiau be to dar turėjome komandomis įveikti įvairių „iššūkių“ – dalyvavome greitųjų pasimatymų sesijose, sukūrėme kelionės šūkį, dainą, patys kūrėme idėjas ir gaminome kelionėje naudingus daiktus, organizavome žaidimus, buvome vienas kitiems „angelais“ todėl vienas kitą globojome pirkdami ledus, šokoladą, skaitydami eilėraščius, darydami masažą... Daug veiklų, kurios padarė mus komanda – vos per dieną nuo pirmo susipažinimo.

  Kelionės metu linksmi žaidimai keitėsi su rimtų temų gvildenimu. Pradedant politika, menais, jaunimo organizacijomis, švietimo politika ir baigiant reklamos gudrybėmis. Diskusijos leido suprasti, kiek skirtingų turime komandos narių, kokios įvairios mūsų patirtys, kaip skirtingai traktuojame visuomenės raidą. Tai buvo puikus pasiruošimas susitikimams su Europos institucijų specialistais.

  Briuselyje laukė atsakinga diena. Nors daugelis pavargę po kelių bemiegių naktų, visi didvyriškai išbuvo visose paskaitose ir susitikimuose. Europos Parlamente mus pirma pasitiko Vizitų skyriaus projektų vadovė Ieva Valutytė ir įdomiai papasakojo apie EP veiklą, struktūrą, sprendimų priėmimo tvarką. Arnoldas Pranckevičius su entuziazmu ir nuoširdumu aptarė politinių frakcijų struktūrą ir dar įdomiau pasakojo Lietuvos bendruomenės Belgijoje iniciatyvas (pasirodo p. Pranckevičius bendruomenei vadovauja). Nuolatinėje Lietuvos atstovybėje susitikome su LT savivaldybių asociacijos atstovu Briuselyje Povilu Kupriu, su atašė Antanu Venckumi, ambasadoriumi Ryčiu Martikoniu ri nuolatinio atstovo ES pavaduotoju įgaliotuoju ministru Eriku Petriku. Gaila, kad eurokomisaras Algirdas Šemeta buvo išskubėjęs į Lietuvą, ir mes neturėjome galimybės su juo susitikti, bet tikimės kitą kartą.

   

   

   

  Kiekvieną kelionės vakarą visi draugiškai susėsdavome ratuku ir tardavome „ačiū“. Ačiū tam žmogui, kuris, jų manymu, tą dieną to „ačiū“ labiausiai nusipelnė. Kelionės pabaigoje Agnė, Eglė, Vladas ir Donatas buvo išrinkti „Ačiū“ asmenimis ir jiems padovanoti specialūs Europos Komisijos atstovybės įsteigti prizai.

  Tai buvo komanda, orkestras, susijungęs per 5 dienas ir pagrojęs europinio lygio simfoniją, be jokių toninių nukrypimų, kiekvienas su savo tembru ir maniera. Ir dabar, tikiu, jog  namuose valgydami belgišką šokoladą, prisimename kiekvieną kelionės akimirką, vėl ir vėl iš naujo kaip draugai šimtus kartus mintyse prisimindami tas pačias svarbias akimirkas. Mes susijungėm ir niekad neišsiskirsim, nesvarbu, kur būsim, nes mus suvedė Europa!!!

   

  Kelionės dalyvis - Povilas Račas

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią