Naršymo kelias

Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklos ir visi šalies gyventojai kviečiami dalyvauti Europos egzamine
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2012/04/03

2011 metų gegužės 9 d. Lietuvos gyventojai antrus metus iš eilės kviečiami dalyvauti Europos egzamine.

  Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklos ir visi šalies gyventojai kviečiami dalyvauti Europos egzamine

  Europos egzamino dalyviai pasitikrins savo žinias, atsakydami į įvairaus sudėtingumo klausimus apie Europos Sąjungos (ES) veikimą, piliečių teises ir aktualijas. 10–12 klasių moksleiviai varžysis dėl geriausiai ES išmanančio šalies moksleivio vardo. Europos egzaminą norinčios rengti mokyklos kviečiamos registruotis iki balandžio 28 dienos.

  Europos egzaminas

  Europos egzaminas – tai Europos dienos minėjimo renginių ciklo dalis. Šiuo minėjimu kasmet pažymima Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano 1950 m. paskelbta deklaracija, suteikusi Europai postūmį vienytis. Egzamino tikslas – didinti visuomenės, ypač moksleivių, domėjimąsi ES, europiečių teisėmis ir galimybėmis.

  Šiemet nacionalinis Europos egzamino turas vyks gegužės 9 d., pirmadienį. Nacionalinio turo metu  egzaminas bus laikomas mokyklose, o socialiniame tinkle „Facebook“ savo jėgas atsakydami į egzamino klausimus galės išmėginti visi Lietuvos gyventojai. 30 geriausiai pasirodžiusių vyresniųjų klasių moksleivių dalyvaus konkurso finale Vilniuje, kurio prizininkus ir jų mokytojams pakviesime į  pažintinę kelionę į Briuselyje įsikūrusias ES institucijas.

  Europos egzaminą norinčios organizuoti mokyklos ir mokytojai kviečiami registruotis iki 2011 m. balandžio 28 d. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainėje. Užsiregistravusiems pedagogams egzamino organizatoriai  pasiūlys  metodinės medžiagos – idėjų Europos dienai skirtos pamokoms ar klasės valandėlėms. Europos egzamino klausimai bus sudaryti remiantis šia metodine medžiaga, švietimo programomis ir viešai prieinama informacija.

  „Pernai pirmą kartą organizuotame Europos egzamine dalyvavo per 300 mokyklų iš visos Lietuvos, ir jose egzaminą laikė daugiau nei 20 tūkstančių šalies moksleivių. Tikimės, kad šiemet iniciatyva sulauks dar didesnio pedagogų dėmesio, ir kviečiame mokytojus vėl rengti egzaminą savo klasėje. Pernykštė patirtis parodė, kad galimybė surengti Europos egzaminą sudomino ne tik istorijos, pilietinio ugdymo ar geografijos, bet ir kitų dalykų, pavyzdžiui, užsienio kalbų mokytojus. Todėl šiemet egzamino klausimus galima atsisiųsti ne tik lietuvių, bet ir anglų bei prancūzų kalbomis“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Natalija Kazlauskienė.

  Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos informacijos centrais „Europe Direct“ ir Jaunimo Europos komanda.

  Feisbuko socialiniame tinkle pažymėkite, ar dalyvausite Europos egzamine ir pakvieskite savo draugus.

  Daugiau informacijos apie Europos egzaminą bei jo taisykles galima rasti šioje svetainėje.

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 12/04/2011  |Į puslapio pradžią